Wednesday, January 19

çaj Purple Chang-shu | Чанг-Шу për humbje peshe – Komentet negative, mendime, çmimi, website zyrtar

Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Chang-Shu rritet në malet e larta të Tibetit dhe Nepal, në një lartësi prej mbi 3 mijë metra mbi nivelin e detit. Efekti i dobishëm i bimëve në rritje në kushtet e atmosferës rarefied, është vërtetuar nga shumë ekspertë. Çaj Purple tradicional i njohur si Chang-Shu, i ngopur me mikroelemente dhe siç thuhet ndihmon të shëruar trupin kur merren çdo ditë.

Çfarë është çaji purple Chang-Shu?

tea

Chang-Shu është bërë nga lule pemë çaji rritur në rajone ekologjikisht të pastra. Kur brewed, produkti është një pije të ngjyrës të pazakontë, me një erë

të këndshme dhe një amëz të vogël. ndryshon

Purple çaj nga teas të tjera për një numër arsyesh:

 1. Shkuarja vetëm lule e çaj pa rrjedh dhe lë.
 2. Bimë rritet në kushtet e atmosferës rarefied në një lartësi prej rreth 3 km.
 3. Kuvendit dhe paketim kryhen tërësisht me dorë, 2 herë në vit, pa prodhim në masë.

Titulli origjinal çaji purple ka marrë për shkak të ngjyrës të pazakontë e lë, nëpërmjet të cilit dallohet lehtë. Tea është përdorur që nga kohërat e lashta nga murgjit tibetian, si një pije tradicionale për promovimin e shëndetit. Gratë moderne përdorin Chang-shu | Чанг-Шу kryesisht për humbje peshe, edhe pse në mjekësi Lindore ka prona të tjera unike të pije për të shëruar trupin.

Përbërja

Chemical

Në çaj purpurt përmban sasi të mëdha të mineraleve të dobishme. Në veçanti, kjo:

 • Cajetina,
 • taninet
 • theanine,
 • bioflavonoids
 • caffeine
 • Synephrine.

substanca tipike çaj

Purple Chai Chang-Shu përmban të gjitha mineralet e natyrshme në të gjitha infuzione çaj. Por duhet theksuar se çaji lartë të malit, përqendrimi i tyre është shumë më i lartë, duke e bërë çaj purple është e shëndetshme se gjelbër.

Kahein është një antioxidant natyrore gjenden në të gjitha TEAS, por që ka përqendrim të lartë në të lartë-lartësi. Kahein pastron trupin nga substancat e dëmshme, duke siguruar ndihmë të rëndësishme në traktin gastrointestinal dhe të mëlçisë.

P>

Taninet tanin është një substancë që pastron trupin nga metalet e rënda, mbron mukozës dhe ndalon proceset inflamatore. Taninet parandaluar zhvillimin në trupin e mikroorganizmave patogjene.

Theanine është një komponent kryesore e acidit glutamik e nevojshme për funksionimin normal trurit. Përveç përmirësimit të përqendrimit, theanine forcon sistemin imunitar, pak zvogëlon nivelin e sheqerit në gjak dhe presionin.

komponentet Unique e Chang-Shu

Në pjesën Cheung Shu përmban substanca unike çaj. Kjo metilksantina -. Një nga specia e kafeinë, bioflavonoids dhe Synephrine

Metilksantina përveç kafeinë stimulimin e efektit, redukton viskozitet gjakut duke ulur shkalla e ngjitjen e trombociteve, që është në gjak razreshaet.

Bioflavonoids

të ketë një efekt pozitiv në funksionimin e zemrës, duke ulur presionin dhe forcimin muret e kapilar. Substanca ka veti të forta anti-kancer, dhe në sasi të mëdha është përdorur në mjekësi për trajtimin e arteriosklerozës dhe ulcerat.

Synephrine është një mineral gjurmë, e cila është arritur humbje peshe, ndërsa duke marrë çaj. Substanca përshpejton metabolizmin dhe çon në rritjen e konsumit të kalorive. Duke promovuar humbje peshe, substanca së bashku me të përfshira në vitamina bimore, forcon barrierën mbrojtëse imunitar.

Vlera ushqyese dhe përmbajtja kalorike

Tea Chang-Shu balancon shpërndarjen e duhur të karbohidrateve, yndyrave, proteinave dhe kalorive. Për më tepër, ajo përshpejton metabolizmin e trupit, duke rezultuar në rritjen e konsumit të energjisë. çaj Purple rekomandohet për përdorim gjatë dietat hollim, për të rritur efektin e saj. Njerëzit me peshë të ulët dhe presion të ulët Chung-Shu është i kundërindikuar.

>>>>  Папинол | Papinol - ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Pronat e dobishme

CIS çaji purple është tregtohet kryesisht si një mjet efektiv për humbje peshe. Në praktikë, efektet

e çajit në zvogëlimin e peshës në reklamat ekzagjeruar, dhe ajo injoron pronat e tjera të dobishme të pije. Rregullisht marrë çaj purpurt, ju mund të vëreni pronat e dobishme e mëposhtme:

 • përmirëson gjendjen e lëkurës;
 • zbutur dhe i ngadalshëm shfaqen rrudhat;
 • ngadalëson pamjen e flokëve gri;
 • vizion përmirësohet.

Pronat reklamohen e pije përfshin informacion në lidhje me reduktimin e peshës nga 20 paund në 1 muaj që është ekzagjeruar me të vërtetë.

palatability

Shija dhe aroma e produktit është shprehur keq. Shënimet e hollë e një specifike shumë dhe do të ishte e pazakontë për njerëzit që nuk e njohin me TEAS bimor aziatike. Për të përmirësuar shijen, ju mund të shtoni çaj purpurt ose limon mjaltë. Këto përbërës do të ndihmojë për të zbuluar shijen e çajit pa ndikuar pronat e dobishme.

Indikacionet për përdorimin

Përbërja kimike e çaj Chang-Shu lejon të bëjë një përfundim në lidhje me përfitimet e saj për peshë të tepërt, problemeve me sistemin e tretjes, probleme të lëkurës dhe prania në trupin e toksinave. Pije është e popullarizuar në Tajlandë dhe Tibet, ku ajo është përdorur nga vendasit si

një çaj të rregullt. Një efekt i dobishëm është manifestuar në prani të infeksioneve dhe helmimit të trupit, si dhe gjatë dehjes me nikotinë dhe alkool.

Kush është më e dobishme Chang-Shu?

Disa njerëz çaji purple Chang-Shu mund të jetë i dobishëm në parandalimin dhe terapi shtesë. Në veçanti, një zierje e luleve klitoria një tre-dobishme në diabet, kancer, gastrit, atherosclerosis, dhe trombozë. Bërë çaj purpurt është e dobishme për të forcuar trupin në rastet e helmimit dhe infeksionet virale.

Tradicionalisht, çaji purple është marrë në sasi të larta, si një pije natyrore të energjisë dhe peshës. Për gratë përdorimi i pije është për të vonuar menopauzë dhe për të rritur kapacitetin riprodhues. Përdorni Purple tregon të çaj vetë në flokë dhe lëkurë, duke rritur qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e tyre. Çaji ndihmon në eliminimin e toksinave dhe bën më të lehtë për të kryer ngarkesa, duke vepruar njëkohësisht si tonik dhe antidepressant. Pirja Chang-shu | Чанг-Шу si alternativë të padëmshme për pije të energjisë, në shtojcave humbje peshe dhe ilaqet kundër depresionit.

Rezultatet e hulumtimeve shkencore të veprimit të çaj purpurt Chang-Shu

Jashtë UE, çaji purple e Chang-Shu panjohur. Emri i markës shpikur nga marketers, dhe nuk përdoren jashtë CIS. Produkt informacion ju mund të mësoni duke kerkuar emrin e bimës nga e cila është prodhuar. Në Evropë, çaji është i njohur si “nam Dok anchan” ose thjesht “anchan”. Ajo është mbledhur nga inflorescences të bimëve copa Klitoria. Çaji është i njohur si një pije tradicionale në rajonet malore të Tajlandë, Nepal dhe Tibet, ku është rritur kudo.

Anchan nuk mrekulli të lëngshme blu, djegur £, dhe një nga ato teas. Megjithatë, ajo mund të vërehet se në lidhje me përdorimin e per pastrimin e trupit, kjo shumëllojshmëri është një nga më efektive. Pije të Anan në peshë të tepërt mund të jetë në vend të çajit të gjelbër, duke marrë efekte më të theksuara e dobishme për trupin.

Karakteristikat çaji purple

Përdorimi medicinale çaj mali, i quajtur në të përbashkët Chung-Shu, në trup, në burimet e Komunitetit Europian të informacionit janë të tepruara. Tea mund të merret pa masa të veçanta të gjithë njerëzit, por duke pasur parasysh efektet e saj themelore. Efekti reale është përshpejtimi e metabolizmit, kolesterol më të ulët dhe glukozë, hollimin gjakun dhe uljen e presionit të gjakut. Efektet mbi traktin gastrointestinal dhe zemrës është manifestuar në pranim të shpeshta të rregullt.

>>>>  SlimBiotic - ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Mjekësi contraindications

Për humbje peshe me origjinë bimore nuk ka contraindication mjekësore, por nuk është një masë paraprake, sipas të cilit disa njerëz çaji purple nuk është i rekomanduar. Pirja Chang-shu | Чанг-Шу njerëzit të padëshirueshme me sëmundje të tilla:

 • hipotension;
 • mungesa e hekurit;
 • anoreksi;
 • hemofilia dhe simptoma të ngjashme të koagulimit të gjakut të dobët;
 • sëmundje të rënda të sistemit kardiovaskular.

Kjo është e padëshirueshme për të pirë çaj purpurt gratë shtatzëna dhe lactating. Efekti negativ mund të ndodhë kur kombinohet me shtesa të reduktuar koagulimit të gjakut.

Teknologjia pirja

Kur pirja këtë çaj, Chang-shu | Чанг-Шу ngjyra e saj do të jenë të purpurt, të ndritshme dhe ngjyra e thellë blu. Nëse ju dëshironi, ju mund të bëjë atë në mënyrë që pije të vërtetë do të duket vjollcë në foto, duke shtuar kazan me disa pika lëng limoni dhe përgatitur çaj sipas udhëzimeve. Për përgatitjen e 4-5 lule të thata. Është e dëshirueshme për të shtuar në çaj mjaltë në vend të sheqerit për të përmirësuar shijen e ushqimit.

Çfarë temperatura duhet të jetë ujë për të shpërthyer

Purple teknologji gatim çaji i malit është e ndaluar të derdh ujë të valë, duke shkatërruar një sasi të madhe të ushqyesve, vitamina dhe ngjyra natyrore. Sipas udhëzimeve që ju duhet të përdorni ujë të zier me një temperaturë prej 80-90C. Të gatuaj çaj purpurt duhet të jetë po aq e gjelbër.

Çaj Sa brewed purple Chang-Shu?

tea

Mbush është e rekomanduar për rreth 10 minuta, kështu që herbs në supë i dha të pijë të gjitha pronave të dobishme. E gatishmërisë mund të gjykohet nga ngjyra e çaj dhe gjetjen periudhën e dëshiruar të steeping në praktikë.

The saktë Pritjes

Prodhuesi rekomandon për të pirë Chan Shfaq të paktën 2 herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje, pirja e 5-7 lule për filxhan çaj. Ky sistem do të lejojë për të marrë sasinë optimale të substancave të dobishme për trupin. Recetë për një gotë me ujë 50 g ujë të zier për një divorc, 5 lule, mjaltë 1 lugë gjelle dhe 1 fetë limoni.

Për të arritur efektin e dëshiruar, e rëndësishme për kohëzgjatjen dhe rregullsinë e marrjes. Nëse ka ndonjë contraindications, ajo është e rekomanduar për të pirë të mos fortë (deri në 5 lule në filxhan) çaj purpurt gjatë javës në 3 gota, duke e bërë një pushim në rrjedhën e 1-2 javë. Në raste të tjera, një pushim të shkurtër është e rekomanduar çdo muaj. Nuk rekomandohet për të kombinuar me TEAS bimor të tjera, për shkak të rrezikut të reaksioneve alergjike.

A ka kuptim për të blerë çaj Chang-Shu?

Tea Anchan, i njohur në UE si Chang-Shu, është një pije tradicionale në rajonet malore të Tibetit, Nepal dhe Tajlandë. Produkti CIS u bë e njohur kohët e fundit dhe ka fituar një numër të madh të miteve rreth pronave mrekullueshme për humbje peshe. Në fakt, kjo shumëllojshmëri e çajit është përfshirë në listën e më të pijeve të dobishme çaj për shërimin e trupit, përshpejtimin e metabolizmit.

>>>>  Bust Pro Xhel për zgjerimin e gjirit - ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

ekuivalente e Changshu është çaji më i famshëm Oolong, edhe pse Thai anchan dukshëm të ndryshme nga Oolong nga Kina. Kinez Oolong çaj është bërë nga shkurre çaj, kryesisht gjethe. Për prodhimin e Chang-Shu përdor vetëm tufë lulesh e bimëve, dhe ata janë të zgjedhur me dorë. Kjo e bën pije më të veçantë dhe të dobishme. Uzina, e cila do të quajtura klitoria anchan tre, është rritur dhe korrur në zonat malore të Azisë Jug-Lindore. Çaji Bush klitoria përdorur tradicionalisht në mjekësinë popullore orientale, dhe e pranuar si një analog më të dobishme të çajit të gjelbër.

Për shitje bëjë çaj purpurt në farmaci?

Çaj purple Chang-Shu çmimi farmaci panjohur si për të blerë një çaj purpurt në farmaci, e pamundur. Për më tepër, ky produkt të veçantë nuk do të jetë në gjendje për të përmbushur dhe në dyqane. E vetmja mënyrë për urdhërimin çaj purpurt Chung-Shu-së atë online, por duhet të jetë i kujdesshëm për fakes. Është e rekomanduar për të porositur produktin origjinal në faqen zyrtare të prodhuesit që ka certifikatat e vlefshme dhe komunikimit me konsulentin, sipas rendit.

Kostoja e çaj purpurt Chang-Shu

Tea Chung-Shu nuk është unik, por produkt shumë të veçantë. Shitja përfshin vetëm lulet e bimëve, dhe ata do industrial, dhe me dorë. Kostoja e paketimit në UE është rreth 2 mijë. Faqja e internetit ofron zyrtare një shumëllojshmëri të promovime dhe kushtet e ofrimit të, kështu që kostoja ndryshon në stinët e ndryshme.

Shqyrtime çaj purpurt

Ekspertët në fushën e dietologji dhe mjekësi lidhje pijen purple si një çaj që ofrojnë efekt terapeutik, por jo si zgjidhja për të gjitha sëmundjet. Produkti është i pafajshëm dhe ka contraindications nuk strikte dhe doza. Bërë çaj vjollcë duhet të jetë për pastrimin parandaluese e trupit nga infeksionet dhe toksina ose për të humbur peshë në një kompleks me ushtrime fizike dhe një dietë të veçantë. Çaji purple Chang-Shu komente negative nga konsumatorët dhe mjekët për shkak të shpresave të tepruara gjeneruara nga premtimet e marketingut e efektit mrekullueshme hollim çaj të pazakontë, dhe një të plotë-pajtueshmërisë së të ushqyerit e duhur.

Mendimi i mjekëve

Sipas mjekëve në çaj purpurt ka contraindications. Është e rekomanduar për të marrë parasysh vetëm rrezikun e reaksioneve alergjike, kur jotolerancë gjasa personal e komponentëve. Megjithatë, pranimi i supë në sasi të konsiderueshme më të madhe se prodhuesit e rekomanduar, sidomos në kombinim me shtesat e veprimit të ngjashme, mund të shkaktojë lëndim.

Përvoja Consumer

Sipas ndjenjat e vërteta të konsumatorëve, çaji purple është një mënyrë e mirë për të pirë e të ngrënë deri dhe për të përmirësuar disponimin në mëngjes. Është vërejtur një aromë të pazakontë dhe shije delikate. Duke gjykuar nga kritikat, pirja dhe pirë çaj është vjollcë në vend të gjelbër, dhe mirëqenien, pasi një ndryshim i tillë përmirëson. efekt në humbje peshe parë, por prodhuesi i tregon se ajo është vetëm një ilaç mbështetës dietë.

Përfundimi në lidhje me përfitimet dhe rreziqet e çaj Chang-Shu

çaj Purple Chang-shu | Чанг-Шу është një pije të shëndetshme çaj me një përmbajtje të lartë të mineraleve të dobishme. Zierje mund të merret si çaj, si një shtojcë për të humbur peshë, për të përmirësuar gjendjen e lëkurës, forcimin e flokëve dhe për të sjellë nga toksina nga trupi. Ajo është e mirë për të kombinuar futje e sportit çaj purpurt.