Skip to content

Choco Lite Extra – ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Pavlina Yanovna

Written by

Pavlina Yanovna
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Ajo që mallrat nuk janë prodhuar, në mënyrë që njerëzit mund të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë! Për Badam ishin mësuar të gjithë për të, por ka ëmbëlsira dhe çamçakëz, dhe energji për të mërzitshëm figurë të përsosur. Një nga mjetet më të pazakonta është shkundur Choco Lite Extra çokollatë e cila është deklaruar jo aq e keqe, por si një pije e natyrshme që promovon humbje peshe.

Një shumë oferta joshëse, duke pasur parasysh se është zakonisht për të reduktuar dietë kalori duhet të heqin dorë nga çdo gjë e ëmbël. Dhe këtu

18 3 Choco Lite Extra  ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

– e tillë një ëmbëlsirë e shijshme! Si

për të përmbushur pritjet e klientëve të ndritshme dhe premtuese reklamave?

Çfarë është ajo Choco Lite Extra?

Slim Chocolate (Choco Lite Extra) – kjo është një milkshake çokollatë, e cila duke përshpejtuar metabolizmin me përbërësit natyral, promovon humbje peshe. Shitur në pluhur, kur i holluar me ujë ose qumësht të nxehtë kthehet në një pije të shijshme.

Really alarmant se nuk ka prodhues të veçantë në dispozicion. Në disa vende duket të gjithë jo një skllav të Moskës, OOO, të tjerët ia atribuojnë zhvillimin e tij të kompanisë franceze Fito Slim bilancit, dhe disa burime në fakt tha se ajo është e produkteve amerikane. Çështja e autorësisë mbetet e hapur. Për më tepër, kjo çokollatë mrekulli faqet e internetit të disa të ndritshme, dhe cila prej tyre është e vërtetë -. Vështirë për të thënë

Përbërja Choco Lite Extra

Choco Lite Extra shpalli si të gjitha-natyrore komplekse. Çdo përbërës është një dhuratë e natyrës, një produkt që promovon humbje peshe. Në total është 6 komponente.

ka nevojë për hyrje, pasi ajo ka kohë që janë përdorur në industrinë si një mjet efektiv për humbje peshe, si veç e veç dhe në përbërjen e shtojcave dhe shtojcave ushqimore. bishtaja kafe, së pari, të bllokojë sulmet e urisë, duke e lejuar ju që të përballojë dietë më të ngurtë. Së dyti, kjo është një pije e natyrshme e energjisë që i jep një akuzë e gjallëri për të gjithë ditën. Por në qoftë se

një shumë e forcës, dhe workouts janë më intensive dhe për të shkuar më të dëshirueshme, dhe kalorive të konsumuar numri maksimal.

Një tjetër mënyrë për të njohur rreth Pesha e Humbur cila është përfolur kohët e fundit. Me sa duket kjo bimë ekzotike rritet vetëm në Tibet dhe Himalaje është një eliksir i vërtetë i jetëgjatësisë dhe të rinjve, etj Tani mitet kanë persoals, dhe gjeti se kjo është një shkurre e zakonshme e Solanaceae familjes, të cilat mund të gjenden në SHBA dhe në europe, por ju ende mund të rritet në kopsht. Nga rruga, emri shkencor i bimëve nuk është që tingëllon bukur – Dereza zakonshëm. Për atë që është efekti i manave Goji në trup, studimet janë kryer

18 4 Choco Lite Extra  ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

ende. Por në Choco Lite Extra ata pretendonin si një furrë natyrore yndyrë se pas humbje peshe, mund të parandaluar depozitimin e yndyrës në zonat e problemit.

Por ky produkt të vërtetë të dobishme. shafran Spanjisht, siç është quajtur, me të vërtetë, është një antioksidant i fuqishëm dhe përmban shumë kalcium, omega-3 acide yndyrore dhe fije dietetike. fara Chia sigurisht që nuk dëmtojnë shëndetin. Megjithatë, në Choco Lite Extra ata deklaruan si burners yndyrë, edhe pse do të ishte e logjikshme të supozohet se ata japin mbushje të shpejtë për shkak të indeve të përfshira.

>>>>  Hondrostrong - ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Në të lehtë ju mund të gjeni këtë ekzotike. Acai është një pemë palme brazilian i njohur për frutat e tij, ekstrakt i cili është gjithashtu përdoret shpesh nga prodhuesit e shtojcave për humbje peshe. Ata u promovuar si një të mirë burners natyrore yndyrë, është një burim i pashtershëm i antioksidantëve që kanceri dhe paralajmërojnë, dhe për të ndihmuar të humbur peshë, dhe sistemi kardiovaskular përmirësuar. E gjithë kjo është e shkruar në reklamat dridhet tona çokollatë. Megjithatë, në vitin

2010, Komisioni Federal i Tregtisë na ka bërë të ditur se të gjitha këto prona e Acai prodhuesve të marketingut.

dashuria e saj për shijen e tyre të shkëlqyer dhe humor të shkëlqyer që ajo i jep. Të gjitha këto pika pozitive janë transferuar edhe në Choco Lite Extra. Kjo do t’ju japë energji, do të promovojë ndarjen e qelizave yndyrë, nuk do të dobësojnë sistemin imunitar. Me këtë, ju nuk do të ndjeni dëshirat për ëmbëlsirat. Dhe më e rëndësishmja – kjo mund të ju ndihmojë të bëhet me të vërtetë i lumtur sepse pas kakao në trup dhe rrit nivelin e endorphins, hormonet e famshme të gëzimit. Kështu do të peshës me një buzëqeshje në fytyrën e saj.

Kërpudhat është një polypore që rritet në pemë, ka popullaritet të madh në Lindje. murgjit tibetian e quajti atë një dhuratë nga zotat për të gjitha sëmundjet. Për më tepër, pronat medicinale e Ganoderma është konfirmuar në mënyrë të përsëritur nga studime të shumta moderne. Prodhuesit e përdorur aftësinë e tij për të ulur kolesterolin dhe lipolysis aktivizuar.

Kjo i jep një analizë të përbërjen e Choco Lite Extra? Të gjithë përbërësit 6 janë me të vërtetë natyrore. Dyshim Goji dhe Acai

18 5 Choco Lite Extra  ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Berries si skandaloz, të cilat janë kritikuar si burners yndyrë. Ky tipar ka ende për të provuar (apo të hedh poshtë). Sa për komponentët e tjerë, ata janë të shëndetshëm dhe të mirë të tregojnë veten si një mjet për humbje peshe. Pra, në teori koktej duhet të jetë efektive.

Mekanizmi i humbjes së peshës Choco Lite Extra

Choco Lite Extra promovon humbje peshe duke stimuluar procese biokimike:

 • oreksi është e shtypur dhe dëshirë për të lëvizur dhe ushtrim është rritur;
 • si rezultat i kalorive të konsumuar më pak dhe shpenzuar më shumë;
 • yndyrna janë djegur dhe nuk depozitohen në mënyrë aktive në zonat e problemit;
 • Blloqe me dëshirat për ushqime të ëmbël në mënyrë që të karbohidrateve të tepërta trupi nuk ka marrë;
 • në sasi të mëdha prodhon endorphins, të cilat mund të përballojë për të përfunduar ndonjë grevë urie.

Në kundërshtim me disa burimeve, koktej nuk ka as një pastrues as një efekt diuretik. Funksioni i djegur dhjamin.

Sa për rezultatet – kjo është një çështje shumë e diskutueshme. Sipas prodhuesit, Choco Lite Extra do të lejojë për 1 muaj për të hequr 10 kg. Por a është e mundur pa kufizime në dietë dhe aktivitet shtesë fizik?

Kundërindikimet Choco Lite Extra

Mjerisht, edhe përbërësit natyral nuk e ruani këtë koktej nga contraindications. E njëjta manaferrat Goji dhe Acai, ajo është e panjohur se si ndikojnë në një organ të veçantë. Dhe kafe gjelbër dhe kakao janë edhe bio, të cilët nuk mund të përballojë atë.

>>>>  Keto Guru për pilula humbje peshe për të djegur yndyrë

Nuk rekomandohet për:

 • shtatzënisë;
 • laktacionit;
 • mosha 16;
 • pleqëria;
 • hipertension;
 • hypersensitivity të plotësuar;
 • sëmundjeve të traktit gastrointestinal.

Pse prodhuesit nuk tregojnë në listën e contraindications çrregullime të rënda të sistemit nervor qendror dhe pagjumësi? Nëse një person vuan nga çrregullime të gjumit do të jetë brenda një muaji për të konsumuar pije bërë nga kakao dhe kafe gjelbër, ai vetëm do të keqësojë problemin. Pra, ata të cilët janë të kujdesshëm të pijeve të energjisë dhe kafe për disa arsye, duhet të marrë këtë parasysh.

udhëzimet e përdorimit Choco Lite Extra

Me manual kjo nuk është aq e lehtë sa ne do të dëshironim. Këshilla këtu është për përdorimin e paketim origjinal:

 • 2-3 lugë sheqer pluhur dhe 200-250 ml / qumështit me ujë të nxehtë të ulët-yndyrë;
 • për të marrë gjatë ose pas ngrënies;
 • për të përdorur gjysmën e dytë të ditës, por jo më vonë se 3-4 orë para gjumit;
 • norma e-humbje peshe është 2-4 javë.

Megjithatë, Rrjeti në burime të ndryshme ky doracak është duke kaluar nëpër një metamorfozë fantastike. Krahaso:

 • qumështi holluar nuk është e keqe për humbje peshe;
 • për të marrë vetëm një orë e gjysmë / 2 orë pas një vakt;
 • insistojnë pini të paktën 30 minuta;
 • pini 2 herë në ditë: pas drekës dhe në vend darkë – ajo bëhet më e kuptueshme mekanizmin e humbje peshe, sepse ajo kërkon kufizime të rëndësishme diete

(!).

Gjëja kryesore këtu është për të dëgjuar për ndjenjat tuaja dhe për të vepruar në mënyrë rigoroze sipas udhëzimeve që vjen me koktej të blera. Ju mund të gjeni edhe një recetë për të bërë atë në shtëpi për shkak se të gjithë përbërësit janë në shitje. Ekstraktet Ganoderma, Goji dhe Acai në mënyrë që në internet, fara Chia gjenden në farmaci, dhe bishtaja kafe dhe kakao për të blerë në ndonjë supermarket apo specialiteti dyqan.

Për të bërë shtëpi Choco Lite Extra fasule kafe gjelbër terren, skuqur lehtë dhe i gatuar në një cezve, si kafe e rregullt. Kakao pluhur i hedh ujë të nxehtë dhe infused për 10 minuta. ekstrakte bimore dhe Chia janë marrë në sasi minimale (5 g) dhe birrë në një gotë me ujë të vluar, lënë për 2 orë nën kapak. Pastaj përzierje 100 ml kafe dhe kakao, dhe 50 ml infuzion nga ky ekzotike.

Vlen të përmendet se shijen e kësaj pije shtëpi është shumë larg nga ajo që është ofruar nga prodhuesi. Kjo dhe është e qartë: markë është krijuar në një patentuar, e llogaritur me saktësi formulën, ndoshta me disa shtesa të cilat nuk janë të specifikuara në përbërje, si përqendrimi i tyre është i papërfillshëm. Një tjetër dëm i opsionit në shtëpi – në kurriz të të gjithë përbërësve të tij do të jetë më e shtrenjtë se një pako e pluhur përgatitur. Pra, nuk është e nevojshme për të kryer eksperimente të tilla, atëherë të pa dashje jetë në një krevat në spital.

rekomandime shtesë Choco Lite Extra

Ndiqni rekomandimet e ekspertëve dhe të atyre që kanë përjetuar tashmë këtë mjet.

>>>>  Bentolit pije për humbje peshe - ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Para ekstrem të tillë dhe ende shijshme humbje peshe duhet të kalojë një ekzaminim mjekësor dhe të konsultoheni me mjekun nëse ju mund të pini kokteje të tilla. Ju duhet të kontaktoni terapist ose endocrinologist. Për të dhënë këshilla të dobishme për përdorimin mundemi të një trajner nutrionistit apo palestër.

Nëse ju të luajnë sportive dhe duan për të mbajtur (apo krijuar) një lehtësim të bukur muskulare, mos kini frikë për të holluar qumështin Choco Lite Extra sepse ajo është një burim i madh i proteinave. Por shtoni sheqer, dhe madje edhe zëvendësuesit e saj nuk janë të rekomanduara.

Pirja e një koktej në vend të darkës, natyrisht, të mirë, por objektivisht të vlerësuar aftësitë e tyre:? Ju do të jetë në gjendje për të fjetur pas një energji të tillë gjallërues

Shkalla përcaktohet individualisht. Të kënaqur me rezultatet pas 2 javësh? Pritja mund të ndalet. Dëshironi për të vazhduar? Ju lutem, por jo më shumë se 1 muaj.

Me asnjë dietë dhe sportive të humbur peshë në një koktej çokollatë është e vështirë.

Një diagram shembullor i përdorimit:

 • Dita 1: pluhur 1 lugë çaji në 1 gotë me ujë, pije pas darke;
 • 2-5 ditë: 2 tsp, edhe pas darke;
 • Dita 6 dhe më gjerë: për të shtuar të njëjtën dozë, ose pas darke ose në vend të tij

.

Nëse ju përjetojnë efekte anësore mashtrim për pushim.

Efektet anësore Choco Lite Extra

Rreth efekte anësore Slim Chocolate në burime zyrtare thonë pak, por në shqyrtimet ka përmendur se është humbje peshe ka marrë shumë të ngushtë. Shumë të zakonshme:

 • çrregullime gastrointestinale, si në rastet e helmimit:. Të përzier deri në të vjella, diarre, gungë në fyt, mungesa e oreksit, etj;
 • marramendje;
 • çrregullime të gjumit;
 • në vend të një nxitojnë të fuqisë, nervozizmi, nervozizëm, agresion, swings humor;
 • apo letargji ekstremin tjetër, apati, ul performancën.

Duke gjykuar nga kritikat, ndonjëherë ndodh në mënyrën e mëposhtme. Pas një filxhan të shijshme (një fakt) e një koktej prej rreth një çerek ore personi të ndjehet fluksi i forcave, gaz, ai është energjik dhe i lumtur (kjo prodhon endorphins). Megjithatë, pas 3-4 orësh ajo mbaron dhe reboots sistemin nervor. Të gjitha forcat që ishin në rezervat e trupit, kaloi. Prandaj, nuk vjen apatinë dhe mosveprimit, kur asgjë nuk dëshironi. A jeni gati për një muaj të tolerojë “ritëm” të tillë, në qoftë se ata do të ndikojë në ju?

Rreth efektivitetit të Choco Lite Extra ju mund të dëgjoni mendime të ndryshme. Dikush në frikë e këtij çokollatë – shijen e saj dhe cilësitë yndyrë-djegia. Dhe dikush disappointedly tregon në lidhje me paratë e dobët, pasi asnjë rezultat, pasi sigurisht e rekomanduar nuk ka arritur. Shumë varet nga karakteristikat individuale të organizmit, të peshës origjinal peshë dhe të jetesës humbur. Nëse asgjë nuk ndryshon në dietë dhe për të rritur aktivitetin e tyre fizik, nuk ka gjasa që të pakta do të jetë në gjendje për të ndihmuar të heqin qafe e një numri të madh të paund. Çdo gjë duhet të bëhet në kompleks – mënyra e vetme për të shpresës për një figurë të pakta pa dëm për shëndetin

.

Previous article

Cyto Forte - ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Next article

Amarok për potencë - ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?