Skip to content

GoSlim çaj-ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Pavlina Yanovna

Written by

Pavlina Yanovna
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Çfarë lloj i çajit është kjo Goslim?

Goslim, pasi kjo është shumë e qartë një kohë të gjatë murgjit bëri në manastiret. Ajo u përgatit nga barishtet në manastir, ai ishte për këtë arsye konsiderohen si miqësore me mjedisin dhe të dobishme. Njohja e murgjit lejuar ata për të mbledhur një kombinim i bimeve të cilat në mënyrë efektive ndihmë kundër sëmundjeve të caktuara.

Teas në ditët e sotme edhe të ndihmojë për të përballuar me sëmundje, por më të zakonshme janë ekskluzivisht teas tonik dhe e shijshme. Le ky çaj është shumë më shtrenjtë,

14 GoSlim çaj ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

ajo është shumë më e shëndetshme, juicier, dhe

çaj ëmbël. Për më tepër, në kohën tonë, ajo mund të bëhet në mënyrë të pavarur, duke reduktuar ndjeshëm nivelin e çmimeve.

Njohja e murgjve lejuar ata për të mbledhur një kombinim i bimeve të cilat në mënyrë efektive ndihmë kundër sëmundjeve të caktuara

recetë tradicionale për çdo lloj të manastirit të çajit

Mënyra më e lehtë dhe më e përballueshme e gatimit që ndihmon për të bërë për veten apo të ftuar një të drejte të shëndetshme dhe të shijshme të pini në shtëpi apo në punë, përfshin pirja e një lugë çaji e një gotë bimor prej 200 ml ujë të valë.

Brewing në shtëpi Goslim mjekësore sipas recetave të lashtë manastirit është më e mirë në një prej porcelani Kupës ose ibrik çaji i vogël. Njohësit e kësaj ceremoni çaj është e rekomanduar për të para-përvëlues Kupën, ibrik çaji apo një tenxhere me ujë të valë.

tea

Brewed duhet të jetë i mbuluar me kapak ose leckë. Për të mbush me Goslim do të jetë 5-7 minuta.

Cila është përbërja e përgjithshme e këtij çaji – Goslim

?

Ajo ka qenë e thënë më sipër se përbërja varet tërësisht në kundër një sëmundje dhe ajo duhet të ndihmojë. Ne së pari të analizojnë të Goslim e bimëve e cila përbëhet kryesisht nga antioksidantë me pronat tonik.

Pra, shtëpi normale e çajit nga murgjit:

 1. The Elecampane bimore, dhe, më saktësisht, rrënja e tij. Elecampane është

  i famshëm për pastrimin e mëlçisë dhe veshkave pronat, të përkryer largon toksina dhe forcon imunitetin e përgjithshëm.

 2. Gjethet

 3. çaj të zi ose të gjelbër. Sigurisht, përbërja duhet të jetë baza e çajit të zakonshëm, edhe në qoftë se ajo nuk ka aditivëve, është ende më mirë se pjesa tjetër e bimëve tonet e trupit dhe përmirëson gjendjen shpirtërore.
 4. St. Wort Gjonit. Mjaft të rrezikshme në sasi të mëdha e bimëve që janë të kundërindikuar për njerëzit me presionin e lartë të gjakut. Wort Shën Gjonit ndihmon me depresion, përmirëson funksionin e trurit, ndihmon për të luftuar pagjumësi dhe në mënyrë të konsiderueshme rrit tolerancën e stresit.
 5. Rose, ose më mirë, fryti i saj. Ato përmbajnë sasi të

  17 13 GoSlim çaj ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

  mëdha të acideve minerale dhe vitamina, të cilat mund të forcuar trupin dhe madje edhe luftuar plakjen e lëkurës.

 6. rigon. Rezistenca ndaj infeksioneve të ndryshme, është një antiseptik i mirë, përmirëson metabolizmin. Përveç kësaj, rigon është një nxitës i shkëlqyer oreks dhe ka pak efekt diuretik.

Përbërja e çajit varet tërësisht kundër një sëmundje dhe ajo duhet të ndihmojë. Por ka komponente themelore
Për jo dikush një sekret se kombinimi i zgjedhur i përbërësve lejon çdo të fuqizoj edhe efekt i dobishëm e tjetrit. Të jetë i sigurt për të kontrolluar nëse jeni alergjik ndaj ndonjë prej tyre.

udhëzimet Gatim GoSlim

Për vetë-përgatitjen e çajit bimor që ju nuk mund të shkelin rregullat e bimëve përgatitjes, procesi i infuzion dhe gëlltitje e pije. Mos harroni se çfarë herbs janë të përfshira në Goslim, do të varet nga rezultati i trajtimit.

Rregullat

General:

 • është e pamundur të bimëve të mbledhë në vende me ekologjinë e keqe;
 • bimët para-larë, të thata dhe

  milled;

 • të gjitha komponentët janë të përziera vetëm në proporcione të barabarta;
 • krijoj bimeve në një enë qelqi me ujë të valë;
 • insistojnë njëzet minuta;
 • ruajtur pije është jo më shumë se një ditë,
 • vetëm të pini pije të ngrohtë.

Një ditë, ju duhet të pini tri gota të çajit medicinale, kështu që është e mjaftueshme një herë në çiban ditë dy lugë bimëve copëtuar 0,5 litra ujë të valë.

Kursi mesatar i terapisë është një muaj. Megjithatë, në varësi të sëmundjes, trajtimi mund të zgjasë dy javë, ose të marrë disa muaj. Para se të marrë e manastirit të çajit, pavarësisht nga përbërësit e saj natyrore, është më mirë për të marrë këshilla nga një specialist.

Kundër Çfarë sëmundje mund të ndihmojnë Goslim?

Kullosa në vendin tonë po rritet një sasi të madhe, kështu që ju mund të vini mbledhjen e përkryer për një sëmundje të caktuar nuk është shumë e vështirë. Këtu është vetëm një listë e vogël e Sëmundjet kundër të cilit është e mundur për të gjetur një recetë të përshtatshëm: probleme me sheqer të lartë, oreksit e keqe, pagjumësi, peshë të tepërt, zakone

14 1 GoSlim çaj ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

të këqija, problemeve me sistemin riprodhues dhe kështu me radhë. Sigurisht, kjo nuk është një listë të plotë të sëmundjeve, por këto janë më themelore. Dhe me një çift të recetave ne do të mësojmë, por së pari, është e nevojshme për të mësuar se si të përgatisin këtë çaj bimor.

Tea mund të ndihmojë në zgjidhjen e problemeve me një sheqer të lartë, oreksit e keqe, pagjumësi, peshë të tepërt, zakone të këqija, probleme me sistemin riprodhues dhe të tjera

Indikacionet për përdorimin e GoSlim

Një përbërje unike bimor i manastirit çaj përcakton vetitë e tij terapeutike. Duke marrë këtë pije të shëndetshme, ju mund të shpëtoj nga shumë sëmundje, ose për të parandaluar zhvillimin e tyre.

Shih gjithashtu: Bubble Tea: bubble çfarë është pija me topa

Për trajtimin e prostatitis

Ekspertët thonë se efektet pozitive të çajit në trajtimin e prostatitis. Është e mundur për të arritur rezultate të tilla pozitive:

 • për të zbutur mprehtësinë dhe intensitetin e dhimbjes gjatë urinimit;
 • për të parandaluar infertilitetit mashkullor;
 • për të përmirësuar cilësinë e lëngun seminal.

Përdorimi i rregullt i Goslim mund të ndihmojë në parandalimin e zhvillimit të prostatitis në meshkuj më të rinj, formimin e gurëve në veshka, për të rregulluar procesin e urinimit, për të parandaluar zhvillimin e inflamacion të prostatës, për të stabilizuar potencialin imunitar e njerëzve.

Goslim nga parazitëve

Një numër i madh i njerëzve që vuajnë nga lezionet e parazitëve të tyre të trupit. Rezultati është ulur imunitetin, të dëmtuar funksionimin e organeve që janë të ekspozuar ndaj sulmeve të parazitëve.

Special plotë Goslim jo vetëm që ndihmon në parandalimin e infeksionit, por edhe për të hequr qafe mysafirët paftuar.

Në trajtimin e diabetit

Një nga sëmundjet më të zakonshme të sistemit endokrin është diabeti mellitus. Me zhvillimin e sëmundjes trupi i njeriut i mungon e insulinës, e cila çon në përçarje të procesit të metabolizmit.

Jo gjithmonë terapi mjekësore ndihmon për të hequr qafe e diabetit. Në këtë rast, vijnë në ndihmë të Goslim. Konsumi i rregullt dhe i moderuar i pije ju lejon për të arritur këto rezultate:

 • për të stabilizuar metabolizmin dhe karbonit shkëmbimin;
 • për të krijuar thithjen e trupit të insulinës;
 • të simulojnë funksionet e pankreasit.
 • të rritet nga disa urdhra të madhësisë efikasitetin e dietës;
 • me peshën e trupit të normalizuar;
 • moderuar të oreksit normale;
 • të imunitetit të rritur.

përbërja zgjedhur posaçërisht të çajit bimor vepron si një terapi plotësuese, e cila ndihmon për të mbajtur trupin gjatë zhvillimit të tipit 2 dhe 3 gradë. Pacientëve të diagnostikuar me diabet mellitus e shkallës 1, gjatë pritjes së manastirit të çajit të ndjehen një përmirësim të dukshëm. Ekspertët rekomandojnë që të fillojë të marrë çaj për njerëzit që kanë një predispozitë për zhvillimin e diabetit, që prej 30 vjetësh.

Kur probleme me gastrointestinal traktit

Jo tepërt me përdorimin e manastirit të çajit në prani të problemeve të ndryshme me funksionimin e traktit gastrointestinal. Midis tyre janë si më poshtë:

 • gastrit, e shprehur në formën kronike;
 • ulçerë 12 Ulçera duodenale ose stomak;
 • kolit e etiologji të ndryshme;
 • infeksionet fungale dhe bakteriale të zorrëve;
 • helmimit të shkaktuar nga konsumi i substancave toksike, alkoolit apo shtesa;
 • kapsllëk ose diarre;
 • enzimatik pamjaftueshmëri etiologji;
 • zhvilluar fuqishëm meteorism;
 • dysbiosis zorrëve.

një spektër i tillë i gjerë i manastirit të çajit, në trajtimin e problemeve me traktin gastrointestinal, për shkak të faktit se ajo është e përbërë nga 9 bimeve medicinale, të cilat së bashku sigurojë një ndikim pozitiv në traktin gastrointestinal të njeriut. Shih gjithashtu: 8 Jo ushqejë këto cilësi në fëmijët për t’u bërë alkolikët

Për të rritur imunitetin

Edhe në kohët e lashta, që vuajnë nga Sëmundjet e ndryshme njerëzit kanë përdorur TEAS bimor, korrur nga murgjit në manastire të largëta. Arsyeja kryesore për popullaritetin e vë bimor në faktin se bari rritur nën qiellin me diell në një mjedis të pastër.

Goslim mbetur e vërtetë të recetave të lashtë të murgjve të vjetra. Kjo siguron që bashkëkohësit tanë janë gjithashtu duke përdorur këtë çaj të veçantë bimor për trajtimin dhe parandalimin e shumë sëmundjeve.

Si për të përgatitur një mrekulli kurë të tillë?

Është shumë e rëndësishme të dini se çaji është përgatitur në mëngjes dhe vetëm në pjesën tjetër të ditës. Ne mund të themi se kjo freski jep çaji pronat e saj medicinale. Recetë është shumë e thjeshtë:

 • Së pari ju duhet për të përgatitur të gjithë përbërësit. Proporcionet e çajit bimor monastike janë dy lugë çdo bimë dhe dy çaj zgjedhur si bazë e çaj për litër të pranverës ose Pranvera e ujit. Nëse nuk është, atëherë rubinet uji duhet të jetë zier mirë.
 • Pas kësaj, duke përgatitur një banjë me ujë. Për ta bërë këtë, të marrë dy enë me madhësi të ndryshme të mbushur me ujë në mënyrë që në fund është i qëndroi më pak e qartë në fund më shumë.
 • Më tej, në një zjarr të ngadaltë për 20 minuta janë të mbushura me ujë të ftohtë copëtuar rrënjë Elecampane dhe u rrit hips. Pan mbyllur me një kapak.
 • Pas një kohe ata shtuar rigon, Wort Shën Gjonit dhe çaj zgjedhur themelore. Mbledhja gatuar së bashku për një orë në zjarr shumë të ulët.
 • Përzierje zier është filtruar nëpërmjet një sitë gjobë dhe të përdoret si saldim, razbavlyali me ujë dhe ujë të nxehtë valë.

çaji është përgatitur në mëngjes dhe vetëm në pjesën tjetër të ditës. Ne mund të themi se kjo freski jep çaj pronat e saj medicinale
Në rastet kur ju bëni një çaj me përbërës të tjerë, sundimin e përmasa, dhe duke shtuar komponente nuk ndryshon. Të gjitha herbs, fruta, gjethet, petals dhe rrënjët pluhur shtuar dy lugë me një lugë çaji çaj të rregullt. Komponentët kryesore do të jetë gjithmonë Wort Shën Gjonit, u rrit hips dhe çaj, pra, për të përshkruar në të ardhmen, ne nuk do të.

Tea ju vetëm mund të krijoj çdo herë, dhe ju mund të derdh ujë të nxehtë direkt në termos. Të gatuaj atë që ju duhet çdo ditë, dhe të pini të paktën tri gota dhe mundësisht me çdo vakt. Një kurs i çajit terapeutik nga një sëmundje e caktuar është kryer gjatë sëmundjes, dhe një tonik mund të jetë i dehur vetëm si kjo, me humbjen e fuqisë, dobësi apo një humor të keq.

Si për të ngrënë një Goslim?

Ekspertët rekomandojnë që të marrë infuzionin 2-3 herë në ditë në 200 ml. vënë thjesht, ajo është e mirë për të pirë dy ose tri herë në një gotë ditë ose një filxhan pije rezulton. vëllime të tilla rigoroze për të mos mbajë nevojë. Mbidozë e këtij shërimit barnave popullore është e pamundur.

Për të pirë një pije, si të nxehtë apo të ftohtë si më parë, ose pasi të hahet, gjatë një vakt apo edhe një zëvendësim vakt. çaj aromatike bimor është e dobishme dhe të këndshme për mjaltë add. Shpesh ajo është shtuar sheqer. Gjatë nevojë partisë çaj vetëm të gjykohet në mënyrë të qartë tregohet nëse mjaltë ose sheqer për çdo çaj tjetër.

>>>>  EMS Six Pack - ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Pije, brewed në bazë të një koleksion të specializuar të bimëve, e kombinuar me ndonjë ilaç me sukses. Goslim është e rekomanduar për ditë afat-shkurtër shkarkimit. Ai është një i përgjithshëm konfirmohen efekt në trup, promovon sekretim e toksinave, lejon për të plotësuar mungesën e substancave minerale dhe mikroelemente, është shfaqur në mënyrë të pashmangshme në ditët e agjërimit.

Kohëzgjatja e kursit ndryshon nga një deri në disa muaj. Ndoshta fjalë për fjalë përdorimi jetës i llojeve të përzgjedhura mund edhe të zgjidhni për të ndryshuar përmasat e bimëve, duke krijuar versione të reja të pije. Të gjitha bimët përfshira në tarifat, me sukses mund të kombinohen me njëri-tjetrin. New “mix” nuk shkakton contraindications.

Advantage është gatishmëria me çaj të refuzojë apo të reduktuar konsumin e substancave të tilla dhe ilaçe, të tilla si:

 • Immunostimulants
 • Vitamina komplekse
 • specializuara komplekset mjekësore në sëmundje të ndryshme, duke përfshirë diabetin, obezitetin, veshkave dhe organeve të brendshme
 • Toxinogenesis dhe shtojcave restauruese

shtojcave zëvendësim për bimor gjithmonë do të jetë e dobishme dhe më tej do të kontribuojë për kursimet. Gjithkush do të donte kursin padukshëm të trajtimit. Efekti pozitiv do të japë një parti të thjeshtë të këndshme çaj që do të sigurojë çdo recetë e manastirit të çajit.

Pi dhe humbin peshë

Ju mund menjëherë të pyes veten pse murgjit zakonisht mori çaj për humbje peshe? Megjithatë, këta njerëz thjesht e di shumë mirë vetitë e bimëve dhe për të ndarë këtë njohuri me të tjerët. Ata gjetën se çfarë çaj bimor manastirit është më efektive për humbje peshe. Share këtë dhe ne do të:

 • currants zi;
 • rigon;
 • Ekstrakt i eukalipt;
 • St. Wort Gjonit;
 • Root trumzë;
 • Hawthorn fruta;
 • Daisy petals;
 • Tavolga;
 • Fruta luleshtrydhe.

Tea punon si një diuretik shumë të mirë. Ajo ul oreksin dhe e bën atë të marrë mjaft shpesh për të vizituar tualet. Kjo ndihmon pacientin për shtim në peshë dhe për të hequr qafe e toksinave të dëmshme dhe përbërës të tjerë të forcuar trupin dhe përbëjnë për mungesë të vitaminave, i cili zvogëlon rrezikun e helmimit ose stomaku i mërzitur për asgjë.

Tea punon si një diuretik shumë të mirë. Ajo ul oreksin dhe e bën atë të marrë mjaft shpesh për të vizituar banjë

Çfarë është GoSlim

Goslim është një thesar i forcave natyrore shëruese të natyrës. Përparësia e saj kryesore është se pronat medicinale e çajit janë vetëm përbërësit bimor pa shtuar ndonjë aditivëve dhe substancave që rrjedhin kimikisht. Shijen e saj është aq e këndshme se nuk ka nevojë për të përdorur ndonjë aditivëve për argëtim të partisë çaj.

Emri i Goslim fituar për shkak të faktit se kur të krijuar receta decoctions e tij ishin rekord përdorur murgjit trima lashtë. Ata ishin të njohur për faktin se për shumë vite u trajtuar me famullisë receta e tyre nga të gjitha llojet e sëmundjeve.

Sweet çaj vs sheqer

Diabetes gjithëpërfshirës globit është problem i madh dhe serioz, e cila është ende pothuajse e pamundur për të trajtuar. Njerëzit që vuajnë nga mungesa e insulinës, ndërsa ju mund vetëm të shurdhër simptomat, pa shërimin e sëmundjes plotësisht. Dhe shpesh ndodh që ilaçet e tilla janë shumë të shtrenjta, ose të rralla, kështu që ju duhet të mësojnë të gatuaj edhe dhe çaj kundër simptomave të diabetit. Dhe këtu është një përbërje e përshtatshme:

 • Hawthorn fruta;
 • Petals e elderberry;
 • Frytet e luleshtrydhe;
 • Clover;
 • Fara

 • liri;
 • Mint;
 • Psyllium;
 • Gjethet e rrush pa fara e zezë;
 • pods e fasule;
 • Blueberry lë.

Kjo bimor ndihmon për të mos ngrënë ushqime me shumë sheqer, e cila shkon mirë me dietë. Ai do të jetë në gjendje të ju japin këtë shije të këndshme ëmbël që është aq mungon në njerëzit me diabet.

Tea do të jetë në gjendje të ju japin këtë shije të këndshme ëmbël që është aq mungon në njerëzit me diabet

e cila prodhon një Goslim: histori, rregullat e magazinimit

Historia e manastirit të fillon çaj nga 1400 vjet në manastirin Solovetsky, ku murgjit përgatitur pije medicinale nga shumë sëmundje, të cilat njerëzit e thjeshtë të quajtur “shenjtorë”. Tea ka qenë përdorur në mjekësinë popullore prej vitesh, një theksuara efekte antibacterial dhe anti-parazitare kontribuar në luftën kundër sëmundjeve infektive

Shih gjithashtu: Humbja e vetëdijes pas alkoolit – një gjendje të rrezikshme.

Njerëzit e viteve të avancuara Goslim ndihmoi për të luftuar simptomat e hipertensionit, të ketë një efekt hypotensive publeuspockerveschee në trup. Ajo është përdorur me sukses në trajtimin e sëmundjeve të caktuara neurologjike me një periudhë relativisht të lehta jashtë periudhës së acarimit.

Si për të mbajtur një Goslim të listuara në faqen e internetit e prodhuesit e mbledhjes duhet të ruhen në një të errët, vend të thatë për deri në 12 muaj. Gati për jo më shumë se 12 orë në frigorifer, nëse magazinimit është më potencë humbur, duket veti të dëmshme për shkak të fillimit të produktit të fermentimit.

Tea që lufton parazitëve

Ndonjëherë (por shumë rrallë) në trupin tonë mund të vendosen mysafirët papritura: krimba, krimbat dhe parazitët të tjera të vogla. Raste të infeksionit me parazitë mjaft shumë, kështu që ju duhet të mbrojë veten duke mësuar se si për të përgatitur një çaj të veçantë monastike anti-parazitare. Këtu përbërja e tij:

 • Sage ekstrakt;
 • Hithër;
 • Helichrysum;
 • bearberry;
 • Seria;
 • Wild pelin;
 • Yarrow;
 • Daisy petals;
 • Buds të thupër;
 • lule

 • Linden;
 • Cottonweed;
 • Motherwort ekstrakt;
 • leh buckthorn;
 • Lule të thata.

Herbs përzgjedhura në këtë koleksion, ndihmë të pastruar traktin digjestiv dhe të shpëtoj prej krijesave të padëshiruar të dëmshme. Tea plotësisht vret krimbat që jetojnë në zorrë. Bërë të vlefshëm si një shtojcë për medikamente të tjera për efekt të mirë.

Herbs ndihmë për të pastruar traktin digjestiv dhe të shpëtoj prej krijesave të padëshiruar të dëmshme. Tea plotësisht vret krimbat që jetojnë në zorrë

Reagime rreth recetave

Miqtë! Nëse artikulli ishte e dobishme për ju, ju lutem ndani atë me miqtë tuaj, ose të lënë një koment.

çaj lukthit

Sigurisht, ka një listë të gjatë të problemeve që mund të ndodhë në traktin gastrointestinal. Ato përfshijnë ulcerat, gastrit, dhimbje barku në zorrët, dhe shumë të tjerë. Shumë vite nuk mund të shërohen nga ndonjë nga këto sëmundje, simptomat e tyre nuk i japin për të jetuar në paqe. Është zgjedhur me kujdes prapa në ditët e vjetër e Goslim për sëmundje ndihmon tretjen e ushqimit. Ne do të sjellë:

 • Yarrow;
 • Wild pelin;
 • Mint;
 • Calendula;
 • Fara

 • liri;
 • Cottonweed;
 • Horsetail.

Si mund të ndihmojë në këtë tarifë? Ajo me të vërtetë i jep një shumë efekte pozitive: të përmirësuar metabolizmin, anti-inflamator, veprim analgjezik dhe baktericid, çrrënjosur infeksionin, heqjen e vrull zorrëve, rimëkëmbjen e mukozës, përmirësimin e traktit gastrointestinal, dhe shërojnë ulcerat dhe dhe ndalon sulmet vjella. Në qoftë se ajo do të duket i parëndësishëm, përveç trajtimin e çajit trupit ndihmon për të rivendosur dhe për të përmirësuar oreksin atë, duke përmirësuar tonin e përgjithshëm dhe humor. Sigurisht, tani ju ndoshta e kuptoni pse ajo është aq e dobishme për të mësuar se si për të bërë këtë çaj thelbësore.

& nbsp;

Options përgatitur e manastirit të çajit në vend

Thjeshtësia e dukshme e përshkrimet e kësaj pije të dobishme dhe të shëndetshëm mund të sugjerojnë se struktura përsëritje e manastirit çaj në shtëpi është mjaft e thjeshtë. Në realitet, ky problem nuk është aq e thjeshtë për autorët e mundshëm të pije të bërë në shtëpi, siç mund të duket.

Çdo mbledhja treguar në sëmundje të caktuara, evoluar me kalimin e viteve dhe shekujve. Çdo recetë e manastirit çaj në shtëpi individuale dhe unike. Për këtë arsye, për të përsëritur një përbërje të përsosur shërimin në shtëpi pa përvojë të mjaftueshme, më shumë gjasa, nuk do të funksionojë.

Plus të gjitha herbs, duke ofruar klientit për të kuptuar se si të gatuaj Goslim në shtëpi, është përfshirja vetëm e komponentëve të shëndetshme. Pije që rezulton do të jetë i kënaqur me aroma e saj autorit dhe shije. Pra, gëzojnë partia çaj do të zhvillohet në çdo situatë.

Është e dëshirueshme, të mësuarit se si për të përgatitur këtë pije të mrekullueshme dhe e shijshme, të preferojnë akuzat, të fituara në shitore të specializuara me pakicë, zinxhirët farmaci. Shfaqja e barit të thatë jo të gjithë do të ndihmojë për të përcaktuar nëse përbërja e një përzierje të dëshiruar komponenti. The downside është edhe:

 • shkelje të mundshme të kushteve të magazinimit çuar në erozion e dobishme për shëndetin e substancave të paqëndrueshme dhe elementët gjurmë
 • Bashkimi mbledhjen e bimëve të mbledhura në periudhën kur përmbajtja e substancave medicinale në to është minimale
 • Cilësia e ulët e mbledhjes, duke përfshirë praninë e myk

Zgjidhja më e mirë që ndihmon për të mbajtur rreptësisht përbërjen e dëshiruar të manastirit të çajit në shtëpi është për të blerë ilaçe popullore gatshme.

Në situatë të tillë një kohë të gjatë për të menduar se si të bëjnë Goslim në shtëpi, nuk kanë për të. Për të marrë të shëndetshme të shijshme përbërjen duhet vetëm përzierje të gatshme bimor dhe ujë të valë. Disa prodhues Mbushur menjëherë mbledhur në qese të bardhë. Sipas parimit të çajit të përbashkët. Një shumëllojshmëri e tarifave, jo të ndarë në pjesë të veçanta. Në rastin e fundit, do të duhet të jenë në përputhje me të gjitha përmasat e bimëve dhe ujit.

mbledhur barëra dhe për të luftuar me varësisë

Siç e kemi përmendur tashmë, disa formulime ndihmë për të përballuar edhe me alkoolizmit dhe varësisë duhanit. Për shumë, ky çaj është një vendpushim ndihmë e kaluar, për shkak se ajo ka të njëjtat veti si medikamente të shtrenjta, por shumë nuk kanë tendencë për të kundërshtuar veprimin e tij, për shkak se ajo ishte rritur në territorin e vendeve të shenjta të manastirit, dhe për shumë të është më e rëndësishme.

Përbërja e çaj kundër varësi të ndryshme janë mjaft të ngjashme, ne do të ju jap më të mirë tarifë:

 • Lulet e lëpushkë;
 • Lë nënën dhe njerka;
 • Lungwort;
 • Plaku lule;
 • lule

 • Linden;
 • Rrënjët

 • Comfrey;
 • Hithër.

bimor, i projektuar për të reduktuar varësia e alkoolit dhe plotësuar, vendosur veten nga ana e mirë
Ky koleksion është një forcim i madh i mjeteve të trupit. Kjo jo vetëm që ndihmon për të fut një ndjenjë e neveri për subjektin e varësisë, por edhe të kthehet një kujtesë të fortë, rikthen sistemin nervor dhe ndihmon për të dal nga depresioni. një ilaç të tillë të këndshme nuk do të shkaktojë dyshim në pacientët të cilët nuk duan të trajtohen.

Përdorimi përmban GoSlim

Goslim – nuk është një kurë. Por, pavarësisht nga kjo, është e nevojshme për të studiuar përbërjen e saj dhe për të përcaktuar nëse të gjithë përbërësit e saj për t’u përdorur.

Nuk janë disa këshilla të rekomanduara në përdorimin e manastirit të çajit. Kur ata janë ekzekutuar janë të garantuara rezultatin më të mirë, dhe i përgjithshëm forcimin e trupit do të ndodhë më shpejt dhe me efikasitet më të madh.

 • Numri i marrjes së manastirit të çajit është i kufizuar në dy ose tre në ditë. Kohëzgjatja totale Kursi është për 1 muaj, pas 3 muaj mund të përsëritet.
 • Trajtimi Kombinimi i Goslim me kufizime diete që janë të nevojshme për rezultate optimale. Ju nuk duhet të pini alkool gjatë pritjes së manastirit të çajit.
 • Mbajtja shpirtin vetëm në një nivel pozitiv. Optimist për një rezultat me siguri do të ndihmojë, dhe në kombinim me përdorimin e manastirit të çajit do të çojë në një sinergji të këtyre dy elementeve të rëndësishme.
 • Ju nuk duhet të presim rezultate të menjëhershëm. Megjithatë, kjo nuk është një kurë, dhe ekziston një sistem i akumulimit të ushqyesve të manastirit të çajit në trup. Prandaj, vetëm pas mund të pritet një kohë për të përmirësuar.
 • Çaji Manastiri mund të plotësohet me limon dhe mjaltë, e cila do të rrisë anti-inflamator pronave dhe tonik e pije.
>>>>  Hondrostrong - ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Tea është e mirë, por jo gjithmonë

Ne tashmë e përmendur faktin se të përhershme e internetit shpesh përpiqen për të shitur herbs dyshimtë si një çaj i vërtetë nga manastirit. Është e rëndësishme të mbani mend se edhe pse ky çaj është prodhuar me të vërtetë në tokat e manastirit në vendet e CIS (që është ortodoks), ai thjesht nuk shitet në internet.

njohin këtë çaj është shumë e thjeshtë: ajo ka një numër të madh të komente pozitive nga njerëzit hije, recetë e saj është e hapur dhe e qartë, dhe ajo është shitur vetëm në dyqan Kishës. A nuk duhet të mashtrohen, dhe kjo është më mirë për të gatuar pije të shijshme dhe të shëndetshme në shtëpi, kështu që ju e dini saktësisht çfarë ju hani. shëndet të mirë dhe një parti këndshëm çaj!

Shqyrtime GoSlim

Tatyana M. (28 vjet)
Kur unë kuptova se sa Goslim, vendosi që unë do të bëjë atë vetë. Bari është i gatshëm të paguajnë atë lloj të parave. Gjetur 11 koleksion, unë dua të humbni peshë. Si për të marrë shumë, ajo është shkruar. Ra gjatë javës një paund disa, por pastaj nuk e bëri se sa për të ndaluar diarre. Nuk ka më eksperimente. Edhe pse ne nuk mund të themi se nuk do të ndihmojë. Siç u premtua, kjo ka ndodhur. Nuk është një divorc.

Olga V. (35)

Shih gjithashtu: Lezioni lëkurës sëmundjet e mëlçisë – metodat e korrigjimit të shtetit

Ky çaj luks, ajo është shumë e përshtatshme për stomakun. Pothuajse të njëjtën përbërje sikurse në kampin tjetër e trajnimit stomak, por është tre herë më të shtrenjtë. Nuk ka nevojë për të ruajtur në shëndetin tuaj, sidomos tani që mjedisi i keq dhe sigurisht bari duhet të mblidhen në vende të pastra. Dhe premtimet prodhuesi se ai ka gjithçka nën kontroll të rreptë.

përfitime shtesë tarifat e manastire

Në ditët e sotme të gjithë kanë mundësi për të bërë një paketë të bukur, të mbushur atë me mbledhjen e bimëve me origjinë të panjohur, për të krijuar reklamat dhe procesi ka filluar. Por ajo që është vlera dhe dinjiteti i shërimit të vërtetë dhe tarifat Antiparasitic? Se të gjitha komponentët janë mbledhur nga fillestare e konventave, janë marrë nga njerëz të besueshëm, të cilat janë rritur posaçërisht bar për manastire. Të gjitha bimët janë inspektuar, pastrohen, testohen për metalet e rënda dhe rrezatimit. Atëherë ata janë të shenjtëruar dhe të paraqitura sipas recetave ortodokse lashta.

Njeriu është i përbërë nga shpirti dhe trupi. Është e pamundur për të kuruar trupin dhe shpirtin për të lënë “të plagosur”. sëmundjet mendore japin rritje për Sëmundjet fizike, dhe në disa raste të çojë në vdekje. Murgjit janë të bindur se bimët medicinale krijuara nga Zoti posaçërisht për të ruajtur shëndetin e njeriut, kështu që pse nuk e përdorin një dhuratë të çmuar dhe nuk duhet të përdoret si për trajtimin e akuzave të veçanta?!

Shqyrtime mjekëve

Dykuptimësia e marrëdhënies së mjekëve në çaj Manastiri karburanteve të mëtejshme të interesit në këtë pije magjike. Disa argumentojnë se përbërësit natyral Goslim janë të përfshira edhe në përbërjen e shumë shtojcave. Prandaj, ata konfirmojnë nga ana e tyre, pronat e mundshme terapeutike bimor.

mjekët tjera mohojnë mundësinë e rehabilitimit me ndihmën e manastirit të çajit, duke siguruar se kurë mund vetëm shtesë, të zhvilluara me mjete kimike.

Çfarë sëmundje mund të kuruar çaj

Çdo lloj pije ka përbërjen e vet, por ata të gjithë përmbajnë të njëjtat komponente. Disa nga këto pije nuk janë përdorur vetëm në trajtimin e patologjisë të veçantë, por edhe si një tonik, pasi ata kanë një spektër mjaft të gjerë të veprimit. Një nga këto akuza është quajtur “Mbledhja babai George”. Ajo heq Sëmundjet të tilla si:

 • çrregullime nervor;
 • osteochondrosis;
 • çrregullime seksuale;
 • tumor;
 • mosfunksionim i pankreasit;
 • presionin e lartë të gjakut.

Përdorimi GoSlim

Grass në çdo koleksion – përbërësit janë shumë tekanjoze dhe të paparashikueshme. Nëse ju nuk e dini se si të merren me ta, ata mund të jenë absolutisht e padobishme. Prandaj, është e rëndësishme të dini se si për të ngrënë një Goslim për humbje peshe që nuk gaboj dhe të kënaqur me rezultatet përfundimtare.

Nevoja për të pirë një gotë 3 herë (4 in) në ditë. Çdo herë çaj është më mirë të krijoj të freskëta, edhe pse është e mundur për të gatuar shumën e dëshiruar për të gjithë ditën.

Disa skema, kështu që detyra juaj është që të zgjidhni një prej tyre dhe në mënyrë të qartë të rrinë në atë:

 1. Pini gjysmë ore para ngrënies për të frenuar oreksin tuaj dhe mos hani shumë.
 2. Pirja e menjëherë pas një vakt për të përmirësuar tretje.
 3. Pesha humbje me dietë:. Ndonjë agjërimi si yndyrë filial djegur pije për të pirë Goslim
 4. Pesha humbje me ditën e agjërimit gjatë pije ditore deri në një litër të kësaj pije të shërimit me herbs, ndërkohë që kufizon ndjeshëm dietën tuaj

.

Si po ju do të pini mbledhjen monastike për humbje peshe – vetëm ju mund të vendosë. Zgjidhni për veten mënyrën më optimale dhe të fillojnë për të rregulloj figurën tuaj dhe trupin. Herbs në pije të pazakontë do t’ju ndihmojë me këtë. Si këshilla të dobishme nga prodhues.

Daisy. mjekësi Në tibetian, kjo bimë është komponent i plumbit magjik jo vetëm humbje peshe, por rinovimin.

Pohoi tarifat dhe veprimet e tyre

Çdo shumëllojshmëri të akuzave është përgatitur me qëllimet specifike. Prandaj, komponentët janë përzgjedhur në mënyrë individuale. Dhe të aplikojnë tarifa të ndryshme në trajtimin e një shumëllojshmëri të proceseve patologjike në trup. Më poshtë janë shumica e tarifat popullore dhe veprimet e tyre. Nëse Goslim një ilaç për sëmundje të ndryshme?

Tea për kontrollin e dëmtuesve.

Ky koleksion është kërkuar shumë shpesh. Shumë njerëz vendosmërisht besoj se krimbat janë një shkak i shkeljes së shëndetit dhe gjendjes së përgjithshme të trupit. Ky çaj përmban në përbërjen e tij, përveç tradicionale të tilla si bimë mjekësore të cilat posedojnë aktivitet Antiparasitic (leh buckthorn, Helichrysum, Artemisia). Ata janë përdorur për marrjen e shpëtoj krimbat, por është e efektshme kundër të gjitha llojeve të parazitëve, natyrisht, nuk janë. Përveç kësaj, për të arritur veprime efikase, ju do të duhet të marrë atyre një kohë mjaft të gjatë, dhe përqendrimi i tyre në krye duhet të jetë i lartë. Dhe kjo mund të ketë një ndikim negativ në aktivitetet e sistemit të tretjes. Prandaj, mbështeten në këtë koleksion për trajtimin e helmintiasis nuk duhet kuruar atë vetëm me ilaçe.

Tea për diabet.

Kjo është naive të mendojmë se çaji manastiri mund të shërohen nga kjo sëmundje. Është e njohur se diabeti është shëruar praktikisht, vetëm në rastin e transplantimit të pankreasit ka një shans të vogël për të shpëtoj prej tij. Ju mund të zvogëlojë vetëm komplikime të shkaktuara nga sheqeri dëmtuar në gjak. Kjo tarifë do të ndihmojë për të mbështetur trupin e dobësuar, megjithatë, plotësim dhe një dietë të rreptë për diabetikët është jetike, dhe ju nuk duhet të mendoj edhe për të zëvendësuar ato me Goslim.

deshmitare reale të konsumatorëve, dhe mjekët

Mendimi i blerësve në forume nuk janë të qarta – disa thonë nga një akuza të mirë të veprimit për të lëkurës dhe të flokëve, të tjerët lavdërojnë teas nga pagjumësia. decoctions dikush ka ndihmuar për të përballuar me pirjen e duhanit dhe alkoolit. Numri i përgjithshëm i komente negative nuk e kalon 35%, ndërsa blerësit kritikuar vetëm TEAS që janë menduar për të ndihmuar të përballen me të varësisë -. Nga ushqimi apo cigare

Piva hollim çaj manastir. Në një dietë ishin aq të ëmbël që kam kërkuar, dhe si për të pirë çaj fillimin – si u largua. Pra, nuk është një Scam kjo tarifë ndihmon për të ngrënë më pak të dëshirueshme.

Irina, 34 vjet.

Unë nuk e ndalojnë pacientët të trajtohen akuzat manastirit, por vetëm në qoftë se ilaçet e mia ata marrin. Duket për të gjithë që sëmundjet barishte nuk mund të presim dhe pastaj ankohen për dhimbje koke dhe problemet e stomakut. Vështirë se dikush të vërtetë fillon të ndjehen më mirë.

Lydia, një terapist.

Prostatitis torturuar! Si për të kapur një të ftohtë, kështu që sapo barkut merret larg! Unë jam kundër pilula për mjekët nuk shkojnë, kam vendosur të provoni Goslim – ndihmoi jo shumë, por pak më e lehtë. Përkundrazi, gjendja e përgjithshme është përmirësuar, forca është rritur, më pak të lodhur.

Cyril, 56.

Asnjë tarifë përfundimtare manastirit! Njerëzit të anullojë efektin e plotë të barnave në çaj, të ndaluar të pijshëm pilula, dhe pastaj të shkoni në er me sulmet e zemrës! I do not recommend to their patients, and if someone begins to tamper with the collection, and then only under the strict control of pressure level.

For more tips

Few know how to brew and take Goslim for weight loss — need to learn a few useful lessons to extract from it the maximum benefit. The creators of the drink to this end we give the following recommendations:

 • do not mix the Goslim with other herbs;
 • do not heat it in the microwave;
 • the drink can be supplemented with a slice of lemon, a small amount of honey or berries of viburnum;
 • follow the selected mode of use;
 • don’t expect instant results, which will be visible only with a regular consumption of the drink;
 • classic course weight loss 1 month, but the manufacturers recommend the monastic drink tea for 3 months to improve and more persistent consolidation of the results;
 • at this time a good idea to sit on a diet or at least limit yourself to food (try the diet Maggie);
 • sport activities will strengthen the effectiveness of the monastery of tea;
 • shelf life opened package — no more than 2 and a half months.

These tips will allow you to lose weight and enjoy a truly magical taste and aroma of this herbal drink. Recently, however, increasingly interested in whether you can cook Goslim for weight loss at home own hands. Try to find out.

Senna. This herb included in many weight loss products, but few know that it is an exotic plant native to the tropics and it belongs to the legume family.

How they work the fees out of the mansion?

Herbal of the monasteries is a General description of herbal beverages, which, as it is logical to assume, going in monasteries. There is no universal tea from all diseases, has a tonic compounds, antiparasitic extracts. You can imagine a situation when a person comes to a car store and says: “I need a car?” he immediately asked a couple of clarifying questions: “What is the make and model of car, what engine size, colour and so forth.” The same thing happens with the choice fees of monasteries. Universal fees “from all diseases” is a divorce.

Called is meant the General concept of herbal, each of which is directed to the treatment of a specific disease.

For example, the most common ones are anti-parasitic tea formulations for weight loss of the liver from alcoholism, Smoking, prostatitis, osteoarthritis, parasites, pancreatitis and others. As a rule, the fee should be consumed about six months, but for each disease provided a specific duration of treatment and dosage. If the packaging says that the disease will take place in 10-15 days – a divorce, you should not trust such mixtures.

 1. Antiparasitic composition shown in the fight against parasites of various kinds. Parasites type of roundworm cause wheezing in my lungs, epilepsy, pancreatitis, parasitic worms can provoke in the body jaundice, pleurisy, pancreatitis, cholecystitis, inflammation of the spleen, the appearance of cysts and tumors. Herbal composition against parasites has an effective anthelmintic action. Along with parasites displays the body of toxins that are formed due to the activity of worms.
 2. Collection of Smoking slowly but thoroughly cleanses the blood, organs and tissue from the accumulated toxins and harmful substances. The infusion has a pronounced sedative effect, calming, and in some cases restores the nervous system, thus Smoking cessation is less painful. Herbs that are part of the collection, have expectorant action, removes mucus, sputum from the bronchi and lungs. Start a Wellness program Smoking can start smokers with different experience. Subsequently, the person does not want to come back to fatigue and dependence caused by Smoking, the unpleasant smell of tobacco smoke. It is impossible from this relationship to get rid of a few days is divorce.
 3. Collection from osteoarthritis is aimed at the “power” of the intervertebral discs, the prevention of degenerative changes in it. The special composition of the components is directed to a therapeutic effect in the treatment of osteochondrosis. The benefits of treatment are obvious: the patient feels a decrease in pain syndromes of osteochondrosis, joints, returns elasticity, puffiness disappears in the affected areas.
 4. The fee for weight loss is designed for people who suffer from overweight, obesity, disorders of the endocrine glands and the nervous system, allows you to get rid of the swelling, and constipation. Herbs normalize digestion, contribute to weight loss, produce a light diuretic effect.
 5. Collection from alcoholism can relieve a person from alcohol dependence. Herbs have anti-inflammatory action, tone and cleanse, calming and restorative. Indications for use collection from alcoholism follows: a functional disorder of the nervous system, alcohol dependence, spasms of blood vessels due to alcohol dependence, asthenic syndrome. Herbs are restoring forces, normalize metabolism, reduce the toxicity of the body, elevate mood, relieve depression, support the immune system of a person. The collection comprehensively revitalizes the body.
 6. Collection from prostatitis are also designed to treat prostate inflammation, benign prostatic hyperplasia, frequent or painful urination, presence of pus splashes in the urine when the prostate. The supplement has antispasmodic, anti-inflammatory, resolving, vessel-strengthening effect in the treatment of prostatitis. In the collection are herbs that can destroy the bacteria that cause inflammation of prostatitis.
 7. The hepatic collection is specially designed for cleaning the liver. This organ is most susceptible to weakening of the human immune system. The composition of herbs helps to relieve pain and inflammation in the liver, pains and inflammations in the gallbladder and its ducts, pancreas pain, pancreatitis, hepatitis, cholecystitis, liver cirrhosis, biliary dyskinesia, and even promotes weight loss, normalization of weight, useful in the treatment of alcoholism.
>>>>  Bentolit pije për humbje peshe - ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Deception is hidden under the Goslim

In the web you can see a lot of reviews from people who are faced with unscrupulous sellers fees of monasteries. Particularly striking cost of phytomedicine and manipulation of the producers. On the packaging of tea does not specify the composition of herbs is not given all the information about where it was harvested tea, what are the properties of each plant, modify the classic recipe of the drink, offer their buyers to purchase low quality raw materials. Remember that to buy phyto required only primary sources, no wonder it is called the monastery. In any pharmacies or through intermediary organizations it cannot be sold.

A lot of reviews received products of St Elisabeth convent, located on the territory of Belarus. Among a large number of resentment and frustration of people who have used promotional offer, lost encouraging words in favor of the production of herbal remedies from this monastery. The reason lies in the outright lies. On the territory of the monastery is not complete healing, anti-parasitic, strengthens the fees advertised now on the Internet at an inflated price. A reasonable person realizes that the monks are not able to collect herbs, then in large quantity to produce teas. Also on the website of St Elisabeth convent stated that no trafficking of supplements through online stores (obitel-minsk.by/_OID100105669.html). That is, we can safely say that the advertising marketing pythonpython is a divorce.

Listed below are more arguments in favor of Goslim can cause irreparable harm to human health:

 • the preparation may include herbs with tonic or anti-parasitic effects, they act only as auxiliary means in the struggle against alcoholism, obesity, prostatitis, parasites, degenerative disc disease and other diseases, help to lose weight;
 • monastic drink is not sold through intermediaries, not sent by mail (the exceptions are special services in monasteries, the rest of the divorce, infusions can cause harm);
 • that all grass was collected in ecologically clean places of the territory over which there were regular prayer, for the most part, fictions, collected plants in unexplored areas can also harm a person;
 • in European countries know nothing about herbs, made servants of the mansions, it provides further evidence that marketing company turned exclusively to the CIS countries;
 • on such extracts have never been conducted studies, they may contain harmful for the human body.

The results of treatment by the preparations made by the monks

After a competent selection of herbs, the proportions of the consumption of extracts, the person feels better able to lose weight, increase his ability to work, the body is rejuvenated. Similar compounds can’t harm a person. Some compounds of the herbs increase action, improve blood supply and cardiac muscles, calm nerves, regulate blood pressure, promote weight loss, anti-parasitic tinctures rid of parasites, Smoking, alcoholism, degenerative disc disease. But before you buy the collection from the monastery still should first understand its components, the properties of herbs to find contraindications (not just tea in General, of course, because the user will indicate 100% harmless, and its components).

Contraindications of herbal treatment are the same as in herbal medicine. If the patient is not predisposed to certain herbs, that their use is prohibited.

“Liver collection”

The liver is one of the most important organs of the human body. He, passing through all the foods and drinks that enter the body, acts as a filter, taking in all the harmful substances. Liver disease can be triggered by poor diet, alcohol passion, and other causes.

The liver is very often in need of cleansing. This helps “Liver fee” for monastic recipes, which includes:

 • dogrose berries
 • yarrow
 • celandine
 • fennel
 • plantain
 • dandelion
 • wormwood

“Hepatic Assembly” performs a restorative function for the liver, removes it from toxins, has a positive effect on overall health.

Cooking

On the packaging provided in detail, how to brew tea the monastery, to be effective for weight loss. If you want to learn more about their technology preparation in advance, the following statement will tell you that nothing in this procedure is not:

 1. Cup of boiling water brew 1 tsp of healing collection.
 2. The teapot is not served too close to the drink was the access of air.
 3. Brewing can be different, in any capacity: in a thermos, a teapot, coffee pot, or directly in the Cup.
 4. If you are preparing a Goslim at 1 time, pour the herbs in a strainer and holding it over the bowl, cover with boiling water. Wait until the water drips off. The drink is ready to use!
 5. You can brew the herbal tea for coffee technology in Turku is filled with cold water, put collection, brought to the boil on low heat, left to cool under the lid.
 6. If you want large amounts of this drink, it makes sense to brew it in a thermos. But note that in this form it can be stored for more than two days. Even the refrigerator will extend its shelf life.
 7. After brewing Goslim is not recommended to insist more than 15 minutes as it starts to occur in a variety of chemical reactions have no relationship to the process of losing weight.

As you can see from the instructions, recipe monastic brewing tea is no different from any other similar beverage. However, the process of weight loss will depend not only on how well you made it, but also from the circuit of use. You know that one Cup of coffee a day your scale will not show the desired result. There must be a special technique with which better to see.

Dandelion. Italian proverb States that “if you use dandelion as food, the disease passes by the door of the house”.

Mysterious monastic herbal tea: is it possible effective weight loss?

Recently become increasingly popular touted the so-called Goslim that promises to lose up to 10 pounds hated. The reviews about it you can find a variety — however, as prices.

There are sites that bag almost handmade on sale for $17, and someone said that it can be bought from owner for $4 — and the products are absolutely identical. As the manufacturer specified St Elisabeth convent, located in Minsk.

Hard to say, true or not the fact that advertising promises this camp, but grass in any case, good for health, so that the obvious dangers this beverage in itself is not exactly responsible. And get to know him better still stands.

From alcoholism

Any family that has a sick alcoholism, incredibly suffering. The person becomes nervous, aggressive towards others. Had problems with blood pressure, heart vessels. Diseases of the liver, stomach and kidneys.

Many unsuccessfully try to rid themselves or to save their families from “harmful drinking.” It is not that at all. Those who have firmly decided to get rid of this problem, to help the “Goslim” from alcoholism.

Part of this tea include:

 • Daisy
 • St. John’s wort
 • nettle
 • sage
 • wormwood
 • thyme
 • calendula
 • Helichrysum
 • hellebore
 • oregano

“Goslim” from alcohol helps to cope with intoxication, decreases anxiety, strengthens blood vessels, normalizes pressure, headaches disappear. Especially good to drink this tea during recovery from binges — he perfectly removes a hangover.

The fee for weight loss GoSlim

Overweight and obesity — very often the problems of the people. For getting rid of them requires a special diet, increase activity, the observance of many rules. In pursuit of perfect forms helps “Goslim” for weight loss. Herbs included in it, have diuretic, diaphoretic and laxative action, help to improve bowel function. Due to this, cleansing the body and losing weight.

The composition of tea includes:

 • Senna
 • fennel seeds
 • Daisy
 • dandelion
 • Linden flowers
 • elder flowers
 • peppermint

Most components have properties, removing the liquid from the body, so prolonged use of tea can lead to dehydration. The collection should be used as an additional tool in prescribed by a doctor the complex of measures for weight loss as a cleansing agent.

Previous article

GoPotent Tea - ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Next article

Reumatin çaj - ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?