Skip to content

Pain Relief – ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Pavlina Yanovna

Written by

Pavlina Yanovna
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Band-ndihmë dhimbje lehtësim, ZB (emri i plotë ortopedike Plaster ZB Pain Relief) është përdorur për trajtimin simptomatik të një numri të madh të sëmundjeve të sistemit musculoskeletal. Kjo është veçanërisht efektive për nyje, për të ulur dhimbjen dhe për të rritur lëvizshmërinë e tyre.

Sëmundja produkti nuk është prekur (jo të kuruar atë), por në mënyrë efektive trajton simptomat e sëmundjeve të ndryshme dhe të shtypur ato për një periudhë të shkurtër kohe (4-6 orë në mesatare).

Me gjithë sigurinë e produktit, para se të aplikoni është e nevojshme të konsultoheni me mjekun (të paktën

17 14 Pain Relief  ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

me terapist).

Çfarë Pain Relief: përshkrimi,

përbërja, madhësia

Në sigurimet e prodhuesit, kineze Pain Relief patch është bërë sipas recetave të lashta, por me teknologjinë e fundit. Procesi i marrjes dhe përbërjen e përputhet suva me standardet ndërkombëtare GMP.

Perberja e patch:

 • përbërësit kryesore aktive janë milletia rrjetë dhe cistanche kripur;
 • Pronat e shërimit gjithashtu kanë përfshirë Drynaria, croproperty Angelica, cibotium dhe safflower;
 • substanca ndihmëse janë peritonealna ginura, burnaska kamfor dhe Corydalis dyshimtë.

ortopedike Pain Relief suva, ZB

Madhësia e suva është 9 × 13 inç. Një paketë përmban 5 applicators individuale, pesha e një pjatë është 7.5 gram. Mbani Llaçe në një të thatë dhe të mbrojtur nga rrezet e diellit.

Produkti është jo-toksike dhe të sigurt për ruajtjen afat-gjatë në apartament. Nuk përmban asnjë papastërti kimike, sipas prodhuesit – nuk ka efekte anësore kur zbatohet. Deklarata e fundit është e diskutueshme, si në bazë të vërtetimit të Ministrisë së shëndetësisë, efektet anësore janë të mundshme (sidomos gjasa alergjik).

Parimi i operacionit Pain Relief

Parimi i operacionit është i bazuar në disa mekanizmave:

 1. shtesë terapi. Të përfshira në bimeve dhe bimët depërtojnë në trashësinë e lëkurës dhe janë të shpërndara në rrjet kapilar (ndikimi sistemi, pothuajse asnjë, vetëm lokale). Herbs dhe bimët kanë disa efekte terapeutike (shih më poshtë).
 2. vetvete aplikues ka një efekt të butë pirogjenike. Kjo është, në vend rrit temperaturën e trupit (në pikën e lidhjes) dhe shkakton acarim të

  butë të lëkurës.

Nëpërmjet këtyre dy mekanizmave është e mundur për të ngrohur një zonë të caktuar dhe “të marrë” dhimbje për shkak të acarim të mbaresa nervore. Megjithatë, arna përkatëse (të llogaritura mbi irrituese) aplikues Pain Relief humb në efikasitet.

Shënim : nuk ka kuptim për të presin nga trajtimi produktit të ndonjë sëmundje (pa marrë parasysh se çfarë pretendimet Manufacturer). Produkti është projektuar vetëm për luftën simptomatike (në një shtet lehtësim).

Full pa terapi shoqëruese (ushtrimi, mjekim) për të përdorur këtë produkt është i paefektshëm, sepse kjo do të sjellë vetëm benefit.menu përkohshëm ↑

Në disa raste, dhe çfarë është efekti?

Për të përdorur Pain Relief është e

18 16 Pain Relief  ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

mundur në sëmundje të ndryshme të sistemit musculoskeletal. Lista e leximeve:

 1. Plagosje e eshtrave dhe nyjeve (por jo të indeve të buta).
 2. thembra nxit dhe këmbëve hallux valgus.
 3. Rheumatoid dhe artritit psoriatic.
 4. spondylopathy qafës.
 5. prolapsi i kraharorit apo mesit disk intervertebral.
 6. Llojet e ndryshme të artritit dhe arthrosis e gju.
 7. ishias.
 8. depozitimi i tepruar i indit dhjamor në shpinë qafës së mitrës (i quajtur thahet).
 9. bërryl dhe shpatullën-shpatullës periarthritis.
 10. Interscapular dhimbje ganglionikë.
 11. Ishias lokalizuar në rajonin lumbosacral.

Plaster ZB Pain Relief është përdorur për shumë sëmundje trajtojnë të ndryshme të muskujve, eshtrave dhe nyjeve

Nëse ju aplikoni produktin në mënyrë korrekte (si udhëzuar), ju mund të mbështeteni në efektet terapeutike e mëposhtme:

 • efekt të fuqishëm analgjezik;
 • përmirësimi i aftësive rigjeneruese dhe imunitar të trupit (në nivel lokal).
 • përmirësimin e qarkullimit lokal kapilar;
 • eliminimit parcial i edemë, përmirësim i kullimit limfatik të lëngshme,

  eliminimin e tumoreve.

Kundërindikimet Pain Relief

Aplikimi i patch Pain Relief mund të jetë e ndaluar pjesërisht ose plotësisht në disa sëmundjeve dhe kushtet patologjike. Ndalesat absolute (contraindications absolute) nuk janë diskutuar, dhe kur është e mundur një pjesshme injoruar ato (me lejen e mjeku).

Lista e përgjithshme e contraindications:

 1. intolerancës individuale të komponentëve të përfshirë në përbërjen e produktit (alergji).
 2. prania e dermatit ose dermatit ne piken e lidhjes me produktit.
 3. Numri i madh i nevi (moles) në pikën e lidhjes me produktin.
 4. prania e proceseve autoimune, kardiovaskular ose inflamatore dhe sëmundjeve në këtë zonë të lidhjes së aplikues.
 5. Prania e infestations parazitare, plagët freskëta (shenjat) ose nga plagët (edhe abrasions vogla) në pikën e lidhjes me të produktit.
 6. Mungesa e të dhënave të sakta rreth sëmundjes që ju do për të trajtuar (pa diagnozë të saktë).
 7. Mungesa e efektivitetit të Pain Relief ose analoge të saj në të kaluarën.
 8. prania e pergjithshme (përhapur në trup), skuqje (ekzemë, pezmatim i lëkurës), duke përfshirë pityriasis rosea Gibert dhe nummular (mikrobike) ekzemë.
 9. akute sëmundjet sistemike infektive (duke përfshirë gripit apo ftohjet të rënda).

  17 15 Pain Relief  ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

 10. prania e neoplazme malinje në çdo vend, ose prania e tumoreve beninje në këtë zonë të lidhjes së aplikues.

Ku shitur dhe sa?

për të blerë band-ndihmës Pain Relief mënyra më e lehtë në portalet e internetit, duke përfshirë të famshme Ali Express (patch kineze, kështu që nuk është më e lirë krejt). Në barnatore, produkt duket shumë rrallë, sidomos në territorin e Federatës Europen (në Ukrainë për të blerë atë në farmaci shumë më të thjeshtë).

Sa është ky produkt? Kostoja e një paketë standarde (5 patches) është 420-450 rubla. Në faqet kineze kostoja është shumë më e ulët, dhe mund të jetë 200 rubla (megjithatë, ofrimit me ta mund të marrë disa javë) .menu ↑

Udhëzime për përdorim Pain Relief

Menjëherë para aplikimit të produktit, të siguruar që ju nuk keni contraindications. Ajo është rekomanduar me forcë që të konsultoheni me një mjek në lidhje me përshtatshmërinë dhe sigurinë e trajtimeve të tilla.

ortopedike Pain Relief suva, ZB shiten në barnatore dhe në internet

Udhëzime për përdorim Pain Relief:

 • hapur paketën me applicators sipas prerje;
 • hequr një shirit ngjitës;
 • hequr gjemb letër nga njëra anë;
 • zam aplikues në një (larë me sapun) dhe e thatë në sipërfaqe të pastër e lëkurës;

shirit ngjitës duhet të jetë e bashkangjitur për 36 deri në 72 orë. Kalimi i kohës fiksimin patch duhet të hiqen, dhe sipërfaqe të lëkurës larë me ujë të ngrohtë. Re-ngjitës produkti mund të jetë 5-8 orë pas heqjen e mëparshëm. Kursi i trajtimit mesatarisht dy javë, por në mungesë të efekteve anësore mund të zgjatet për disa muaj.

udhëzime më të hollësishme për përdorimin e Pain Relief mund të gjenden në fletëpalosje informative të përfshira në kuti kartoni me produktin. Shpesh ndodh që ajo është vetëm anglisht. Në këtë rast, për të parafytyruar se nuanca të caktuara ju mund të aplikoni me mjekun tuaj (mjek) ose pharmacist.menu ↑

Reviews: Pain Relief – hype ose jo

?

Në segmentin Europen e internetit ka relativisht pak komente rreth ZB Pain Relief. Ndërsa rreth 80% të Shprehni mendimin se patch vërtetë punon në drejtim të terapisë simptomatike, dhe ka një efekt të rëndësishëm.

Por ka komente negative dhe disa pacientë dhe ka thënë se ky produkt është një mashtrim dhe asgjë, por paratë pompë nuk ka. Ne ju ofrojmë të njoh nga afër veten me një komente reale disa nga Interneti.

Orthopedic suva ZB Pain Relief dhe komente në lidhje me të

Në listën e mjeteve për përdorim të jashtëm për të eliminuar patologjitë e aparatit lokomotor janë shpesh të pranishëm Llaçe ortopedike. Ka provuar veten jo shumë kohë më parë u shfaq në ZB tregun farmaceutik Pain Relief.

Përshkrimi i plotësuar

Prodhuesi prezantoi zhvillimin e saj inovative – suva ortopedike – në tregun farmaceutik Europen jo shumë kohë më parë. Në këtë formë ata janë siguruar përfitimet padyshimtë i përdorimit të shtesë në çrregullime të strukturave musculoskeletal.

Pas trajtimit komponentët e përzierje komplotuar në një bazë të projektuar posaçërisht, nga të cilat ata gradualisht të shkojë në plagë lëkurës. Është plotësisht përjashton rrezikun e formimit të çfarëdo komplikimeve negative sistemike. Për mbrojtjen e shtresës së trajtimit të vendosura në krye të një film të veçantë – është e lehtë për të hequr dhe vendin patch në zonën e dëshiruar të trupit

.

Nga vetë, shtojcë është në paketimin mbrojtëse brenda kutisë 10 copa i llaçit. Dimensionet e çdo mundësive 10 * 10 cm për të marrë atë dhe për të konsoliduar shtesë sipas rastit -. Afat për 24 muaj

Efikasiteti
Quality
Security
Disponueshmëria

 • eliminon dhimbjen dhe ënjtje;
 • rindërton indeve kërc;
 • siguron ushqimin e nyjeve;
 • rikthen lëvizshmërisë.
 • mund të mos jenë të përshtatshme për ndjeshmërinë individuale për komponentët.

Indikacionet për përdorimin e Pain Relief

Fusha e përdorimit patch kinez është i madh – dhimbje Sindromi hernia e shpinë të shtrihen nga ligaments kur të bërë sport. Indikacionet kryesore:

 • artriti dhe arthrosis – një periudhë e përkeqësimit, me dhimbje të forta dhe ngurtësi në gjymtyrët;
 • përparimi i zhvendosjen e disqeve intervertebral;
 • thembra / shputës nxit;
 • sëmundja degjenerative disk dhe radikulopati;
 • ndryshme zhvendosje ashpërsinë e ekstremiteteve në kombinim me një proces inflamatore në indet e buta përreth;
 • Blloqe muskujve dhimbje – për shembull dhimbje të nervit shiatik / mioziti;
 • impulse të pakëndshme në pjesë të ndryshme të trupit pas stërvitjes tepruar fizik;
 • mpirje e gjymtyrëve për shkak të sëmundjeve të palcës – për shembull, artriti reumatoid;
 • drithërat dhimbshme në këmbë.

Përveç kësaj ZB Pain Relief, sipas kritikat e njerëzve, mund të përmirësojë shëndetin kur dhimbje në nyje, kur kushtet e motit të ndryshojë. I njohur për efektet e saj parandaluese:. Në qoftë se ju keni tendosje fizike ose dëmtime të mundshme sportive, atëherë patch do të ndihmojë për të parandaluar zhvillimin e dhimbje në nyje dhe të ulët mbrapa

Efektet farmakologjike Pain Relief

Kryer nga prodhuesi i hulumtimeve mjekësore në fazën e testimit të patch dëshmuar efikasitetin e tij të padyshimtë të lartë si një mjekësi alternative për lehtësimin e çrregullimeve të sistemit musculoskeletal.

Pharmacodynamics:

 • Rritja e qarkullimit të gjakut / limfatike lokale;
 • zvogëlim në lezione inflamatore në indet;
 • eliminimi i tepruar ënjtje në qelizat;
 • përshpejtimi proceseve metabolike;
 • rritja e volumeve të ushqyesve hyrëse në zonën e prekur;
 • kthyer lëvizjen e nevojshme për të nyjeve;
 • rivendosur elasticitetin e fibrave muskulore;
 • parandalimin progresion të sëmundjes.

vetitë farmakologjike e Llaçe ortopedike nga Kina për shkak të dy komponentët e plotësuar dhe rrugën e administrimit në trupin e pacientit nëpërmjet indeve epiteliale.

Farmakokinetika

Pas ngjitjes së një agjent terapeutik mbi fushën e shkatërrimit të substancës nga sipërfaqja e saj është gradualisht duke lëvizur në thellësi të indeve. Ata me kujdes dhe butësisht të fillojnë të ndikojnë në qelizat – kanë një ngrohjen, analgjezik, dhe rrit efektin e fluksit të gjakut. Përkundrejt këtij sfondi dikush fillon të ndiheni shumë më mirë.

Udhëzime për përdorim ZB Pain Relief

Tashmë në vetvete një formë e lëshimit të mjekësisë – kineze ortopedike suva ZB Pain Relief sugjeron se përdorimi i saj është i lejuar vetëm nga jashtë. Në udhëzimet për listat e përdorni në vijim:

 • para-pastruar lëkurën në vendin e synuar të përdorimit;
 • për të hapur një patch individual paketë;
 • hequr shtresë mbrojtëse nga njëra anë;
 • kapem anën ngjitet në lëkurë;
 • Pushimi në trup për tri ditë.

Si rregull, për të përballuar me ndjesi të pakëndshme në nyje apo shtyllën kurrizore të menaxhuar për 2-3 ditë. Nëse sëmundja nuk e lejon një person që të kthehen në aktivitetet e zakonshme, patch tjetër është e lejueshme për të bashkëngjitni jo më parë se 3-5 orë pas heqjes së trajtimit të mëparshëm. Kohëzgjatja e përgjithshme e terapisë është jo më shumë se 14-15 ditë.

Kujdes i këshilluar të jetë nënat, nëse ata vendosin të përdorin shtesë të jashtëm, si dhe fëmijë të moshës së shkollës fillore pa u konsultuar me një specialist veprime të tilla janë të papranueshme.

udhëzime të veçanta:

 • fëmijët kanë një mjet mund të provokojë një reaksion alergjik;
 • në qoftë se ju të ndryshojë vendin e përgatitjes nuk është e mundur, për t’i bërë ballë intervali kohor mes arna është e domosdoshme;
 • për të rritur efektin terapeutik lejuar të pin 2 copë.
 • Për njerëzit që vuajnë nga dhimbjet kronike të përbashkët, ZB Pain Relief lehtësinë përshtatshëm e përdorimit dhe mundësinë e përdorimit edhe për udhëtimet e biznesit ose kur punojnë në kopsht.
 • Shko në faqen zyrtare “

Kundërindikimet dhe Side Efektet

Çdo kufizim të veçanta për terapinë e ZB Pain Relief suva ortopedike nuk është në dispozicion.

në udhëzimet e prodhuesit bashkangjitur të listuara:

 • Fëmijët e moshës – fëmijët deri në 5-6 vjet;
 • mosha e avancuar;
 • shtatzënisë dhe laktacionit;
 • intolerancës individuale të përbërësve të medikamentit.

Përveç kësaj, patch është e papranueshme për të bashkëngjitni për indet epiteliale, në qoftë se ka defekte në plagë – konsumuarit ose shkurtime, scrapes. Për të gjithë periudhën e trajtimit ndaluar ushqimeve pikante, pijet alkoolike, sauna, banja.

Efektet e mundshme anësore:

 • forcimin djegie lokale, kruajtje;
 • tepruar ënjtje të indeve;
 • reaksionet alergjike lokale – rashes, blisters;
 • përkeqësimin e shëndetit të Përgjithshëm, rritja e dobësi, marramendje;
 • ruajtjen e dhimbje.

Pas ndërprerjes së plotësuar shëndetin e njerëzve rivendoset shpejt. trajtim shtesë zakonisht nuk është e nevojshme.

1. Forma e plotë
2. Prisni për Firefox thirrje
3. Presim shpërndarjen
4. Paguhet me
pranimit të mallrave

Përbërja dhe të dobishme pronat

 1. Përzgjedhja e kombinime optimale e shërimit komponentët për të rritur efektet terapeutike e njëri-tjetrit, por pa reagime negative, është e mundur për të krijuar një copë toke transdermal të brezit të ri.
 2. Ai përfshin:
 • burim natyror, si carotenes, dhe flavonoids – Drynaria që në mënyrë aktive përmirëson qarkullimin e gjakut lokal në indet dhe eliminon spazma e muskujve, duke stimuluar rigjenerimin e qelizave të plagosur;
 • zgjidh në një kohë të shkurtër dhimbja milletia rrjetë;
 • suppresses fokale dhe simptomat e përgjithshme të manifestimeve inflamatore cibotium, duke rikthen aktivitetin motor të nyjeve;
 • fuqishëm efekt tonik natyrshme cistanche kripur, eliminon opsionale komponent tepruar ënjtje në indet dhe normalizes e qarkullimit të gjakut në to;
 • lejon për të ndaluar siklet në strukturat musculoskeletal Angelica croproperty;
 • për shkak të vajrave thelbësore dhe alkaloide të Corydalis dyshimtë ka qenë prej kohësh i njohur për pronat e tyre qetësues dhe antibacterial;
 • plagë shëruese të njëjtën kohë me veprimin limfatik kullimit ka ginura peritonita;
 • përmirëson elasticitetin dhe muskujve strukturat safflower;
 • aktivizon proceset rigjeneruese dhe parandalon formimin e clots gjakut burnaska kamfor.

Patch për aplikimin e parë ndihmon një person për të kapërcyer dhimbje në pjesën e prekur të trupit, për të zvogëluar ngarkesën farmakologjike dhe të kthehet vetes gëzimin e aktivitetit motorik. Produkt kaluar të gjitha të kërkuara testimit farmakologjike Asociimit, ka certifikatat e duhura të cilësisë.

Shko në faqen zyrtare “

Ku mund të blej ZB Pain Relief dhe çmimi i saj

shkuar për të blerë medicinale suva ZB Pain Relief në supplementstore, personi do të përballet me vështirësi të caktuara, mjeti nuk është në raftet farmaci. Prodhues, shqetësuese në lidhje me cilësinë e lartë e shtesë, nga frika shfaqjen e falsifikuar shpërndan shtesë ekskluzivisht në faqen zyrtare.

Përfitimet e blerjes ilaçeve në dyqan online:

 • Informacione të hollësishme për përbërjen dhe vetitë e patch;
 • vlera demokratike;
 • Shitjet e shpeshta me ulje të mëdha;
 • anijeve të lirë;
 • lehtësinë e blerjes;
 • Këshilla për shitësit online në çdo kohë.

Nëse ju krahasoni koston mesatare të një patch transdermal me çmimin e tableta ose zgjidhje injeksion, të cilat janë të rekomanduara tradicionalisht nga mjekët për dhimbje në nyje, në aspektin e 1 cope mjeteve të përfitimeve të prekshme. Dëmi të buxhetit të familjes terapi të tillë nuk do të shkaktojë.

Shqyrtime rreth ZB Pain Relief

Efikasiteti
Quality
Security
Disponueshmëria

 • eliminon dhimbjen dhe ënjtje;
 • rindërton indeve kërc;
 • siguron ushqimin e nyjeve;
 • rikthen lëvizshmërisë.
 • mund të mos jenë të përshtatshme për ndjeshmërinë individuale për komponentët.

Shko në faqen zyrtare “

Kujdesi për shëndetin e pacientëve të tyre, unë rekomandoj atyre këto shtesa që jo vetëm të eleminuar sëmundjen, por nuk shkaktojnë dëm atyre shtesë. Të gjitha këto kërkesa përmbush plotësisht suva ZB Pain Relief nga Kina. Ai në mënyrë të përkryer heq dhimbje të përbashkët me etiologji të ndryshme.

Victoria A., 47 vjeç, terapist

Pas lëndimit të gjurit fillova të përjetojnë dhimbje të shpeshta. Pasi ai filloi të përdorë suva ZB Pain Relief, u ktheva gëzimin e jetës dhe butësi e lëvizjes.

Mikhail Germanovich, 44

I 2 nipër e mbesa shumë aktive. Për të vazhduar me ta, dhe kanë kudo për të drejtuar, dhe të luajë. Megjithatë, kjo nuk është e lehtë, në qoftë se prapa dhe pastaj “shoots”. Dalja ishte blerja e ZB internet suva Pain Relief. Veprimi i saj zgjat për disa ditë.

Olga Maksimovna, 51

I të çojë një jetë të shëndetshme dhe duke bërë sportive që nga fëmijëria. Megjithatë, gjithnjë e më shumë unë jam i shqetësuar në lidhje me shpinë time – ngurtësi në mëngjes. Duke mos dashur të mbështetet në shtojcave farmaceutike, unë isha duke kërkuar për një metodë alternative e lehtësim dhimbje dhe gjeti suva ZB Pain ReliefD Ajo është plotësisht i sigurt, madje edhe copes me sulme të rënda të dhimbjes.

Eugene Arnoldovich, 63

Pasqyrë e suva në shpinë St lehtësimin e pisha

Në botën moderne patologjia e sistemit musculoskeletal nuk janë të rralla dhe në mënyrë paradoksale – ata po dilnin nga kategoria e sëmundjeve të lidhura me moshën dhe janë gjithnjë e më të zakonshme në subjekte të rinj dhe madje edhe në fëmijët

.

hernia, artrit, arthrosis, artrit -. Të gjitha këto sëmundje të shkaktojë një person siklet serioze siç janë të shoqëruara me torturues dhimbje, dhe në mungesë të një terapi kohë dhe të saktë mund të shkaktojë paaftësi

Trajtimi i dhimbje të përbashkët, sëmundjet e sistemit shpinë dhe musculoskeletal është kryer tradicionalisht me shtesa të fuqishëm ose si një mjet për të kirurgjisë terapi zgjedhur. Por, para përdorimit të metodave të tilla drastike është të provoni mjet dhe të sigurt dhe efektive suva ortopedike ZB Pain Relief.

Në këtë artikull ju mund të lexoni një pasqyrë të detajuar të produkteve unike të reja dhe të mësojnë se si punon patch, atë që është e dobishme në trajtimin e sëmundjeve të sistemit skeletor, si të përdorin siç duhet atë. Gjithashtu, materiali do të ju tregojnë se ku për të blerë ZB Pain Relief me një çmim më fitimprurëse për blerësit.

Përshkrimi i ZB Pain Relief dhe pronat e saj të dobishme

Plaster ZB Pain Relief, komente, në lidhje me pronat e mahnitshme që e përmbytura në internet, është bërë në Kinë dhe në recetat e mjekësisë tradicionale kineze. Aplikimi ndihmon për të eliminuar dhimbje torturues në nyje, për të parandaluar zhvillimin e inflamacionit në kockave dhe indeve të përbashkëta dhe më shumë -. Për të ndaluar shkatërrimin e kockave dhe kërc

Plaster ZB lehtësim dhimbje ortopedike (lehtësim dhimbje) është një mjet i veçantë, i cili ka për qëllim eliminimin dhe trajtimin e dhimbjeve në muskuj, shpinë, eshtrave dhe nyjeve. Lista e plotë e treguesve për zbatimin e patch Payne Ndihmës dhënë në udhëzimet në mjet, dhe shënuar edhe në prodhues faqen zyrtare.

Pronat e dobishme kryesor Pain Relief suvatuar janë:

 • Normalizimi i qarkullimit të gjakut në zonën e prekur;
 • Eliminimi inflamacion dhe ënjtje;
 • indeve përmirësuar dhe metabolizmin qelizor, mbushje e kërc dhe kockat e ushqyesve dhe oksigjen;
 • Rivendosja lëvizjen e shëndoshë të rruaza, joints, elasticiteti i indeve të muskujve.
 • Ekspertët këshillojnë për të blerë ZB Pain Relief dhe të aplikojnë atë në terapi komplekse e patologjisë kyçeve: përdorimi i arna do të ndihmojë për të përshpejtuar procesin e shërimit do t’ju shpëtojë nga torturues dhimbje, të parandaluar rikthim të sëmundjes LI>
 • Ushqyesve të përfshira në patch, të shkojnë në indet dhe kërc të dëmtuara drejtpërdrejt nëpërmjet lëkurës pa ndikuar në traktin digjestiv, e cila është një nga më përparësitë e rëndësishme Llaçe ZB lehtësim dhimbje.

Lexo më shumë : artro-Aktiv: indikacione dhe contraindications për caktimin, përbërje, dhe efektet anësore, dozen dhe përshkrimi shtojcë

Përbërësit aktiv të lehtësim dhimbje

Si pjesë e një arna unike kineze janë të pranishme përbërësit e natyrshme – ekstrakte dhe ekstraktet e bimëve të rralla dhe bimë. Formulë transdermal ortopedik ndërlikuara plaster dhe dimensionale, që përmban përbërësit e mëposhtëm:

 • Ekstrakt milletia net ka analgjezik, ngrohja dhe veprim anti-inflamator, përmirëson qarkullimin e gjakut në indet, duke lehtësuar kështu shërimin e tyre të shpejtë;
 • Ekstraktet e kamfuri Bornasco rritur efektin e komponentëve të tjerë minerale dhe të përshpejtojë thithjen e tyre në dermis dhe gjakut;
 • Koncentrat cistanche kripur eliminon impulset dhimbje në muskuj dhe nyje, ka një efekt forcimin në indet e kockave;
 • Ekstrakt ginury peritonitises saturates mikro pëlhurë vlefshme dhe elementet makro;
 • Lëng i Angelica ndalon zhvillimin e proceseve inflamatore.

Gjithashtu në formulën e patches ZB Pain Relief janë ekstrakte të hoschede, denarë, cibotium dhe vaj safflower. Këto komponente nuk i japin patologji të zhvilluar, dhimbje hiqni, spazma lehtësimin, për të përmirësuar gjendjen e enëve të gjakut dhe procesin qarkullimin në përgjithësi.

Dashuri dhe kujdes përbërësit e zgjedhur – këtu Shpjegimi kryesor për efikasitetin e lartë të Llaçe kineze ortopedike. Ata kanë një minimum prej contraindications dhe arna të lehtë për përdorim në shtëpi për trajtimin e suksesshëm të sëmundjeve të sistemit musculoskeletal e etiologies të ndryshme.

Udhëzime për përdorimin e suva ZB Pain Relief

Për përdorimin e patch ishte e mirë për trupin, dhe shpejt dha një rezultat pozitiv, është shumë e rëndësishme që të përdorin mjet siç duhet, në pajtim të plotë me udhëzimet për përdorim. Komente rralla negative rreth ZB Pain Relief që lidhen me përdorimin e parregullt ose jo të duhur të fondeve.

Sipas udhëzimeve nga prodhuesi i patch duhet të zbatohen në mënyrën e mëposhtme:

1

Patch butë për të marrë nga e paketës.

2

Stick atë në fushën e manifestimeve të dhimbjes, lëkurë e cila duhet të pastrohen e djerse dhe i poshtër.

3

ngjitëse për lidhjes duhet të shtypni të lëkurës sa fort të jetë e mundur. Sigurohuni që ajo është e mbërthyer në mënyrë të vendosur në lëkurë.

Kundërindikimet për përdorimin e lehtësim dhimbje të paktën. Nuk është e rekomanduar për të përdorur vetëm nëse intolerancës individuale për komponentët e mjet.

Llaçe ortopedike ZB Pain Relief çmimi, e cila është mjaft e volitshme për konsumatorët e përgjithshëm, është e popullarizuar jo vetëm në mesin e blerësve të zakonshëm, ata rekomandojnë për pacientët e tyre profesionistët mjekësorë.

Shqyrtime mjekëve në lidhje me patch

Stanislav Semenov, pedikyrist:

“Unë besim rekomandoj arna ZB Pain Relief për pacientët e tyre si një veprim të sigurt dhe efektive shtesë për trajtimin e patologjive kyçeve të natyrave të ndryshme dhe të origjinës. Përdorur patches kineze lehtësim dhimbje ju lejon për të përshpejtuar procesin e shërimit, për të lehtësuar gjendja e pacientit, për të shpejt të kthehet në një jetë normale dhe të shëndetshme “.

Mendimet pozitive të ekspertëve është prova më e mirë për faktin se efektiviteti i lehtësim ortopedike Llaçe dhimbje nuk është një mashtrim.

Ku mund të blej Llaçe kineze ortopedike ZB Pain Relief?

Në barnatore dhe dyqane të rregullta për të blerë ZB Pain Relief pamundur: patches unike zbatohen ekskluzivisht përmes internetit. Dëshironi të garantuara për të blerë produktin origjinal? Nxjerrë urdhrin e tij në faqen e internetit të distributor zyrtar!

Plaster ZB Pain Relief – komente. Cheating?

Orthopedic suva ZB Pain Relief është një mjet i veçantë për trajtimin e sëmundjeve të shpinë dhe nyje, e cila ka një efikasitet shumë të lartë. Kjo, natyrisht, mashtrimi.

Çfarë një Scam, ju mund të kuptoni menjëherë.

Siç disa arna mund të kuruar të gjitha sëmundjet e shpinë dhe nyje? Çfarë është “efikasiteti jashtëzakonisht i lartë”, ku është prova këto fjalë të mëdha? Ajo rezulton, vetëm rrinë e band-ndihmës, dhe në fund ju nuk keni dhimbje të nervit shiatik dhe sëmundje degjenerative disk, reumatizmi, artrit, dhimbje të nervit shiatik, periarthritis scapulohumeral dhe bërryl, dhimbje interscapular ganglionikë, arthrosis e nyjeve gju, thembra Spurs, drithërat në këmbë, depozitimi tepërt e indit dhjamor në zonën e VII vertebrës cervikale ( “thahet”), zhvendosjen e disk kurrizore, dëmtime, fraktura dhe zhvendosje të kockave, dhimbje të pasme të ulët dhe këmbëve, dhimbja e lidhur me meteozavisimosti , mpirje të gjymtyrëve, muskujve, lot muskujve dhe sëmundjeve të tjera të shpinë, gjoks dhe gjymtyrë? Por si është e mundur?

Kështu, vërejmë kombinimin klasik të dy vendet. faqja e parë është një lloj blog ku ne jemi duke u përpjekur për të treguar se suva ZB Pain Relief është super unike, efikase, më të mirë dhe të bukur. Paralelisht, modest ftuar për të shkuar në vend të dytë dhe të bëjë një urdhër.

Nga rruga, vendi i dytë nuk është me të vërtetë një website, dhe e zakonshme faqe shitjes ulje. Ne ajo është e pozicionuar si faqen zyrtare, por është e qartë se kjo është e pakuptimtë. Për më tepër, nuk ka website zyrtar ekziston, sepse nuk e di edhe kush këto Llaçe mrekullueshme ortopedike përgjithësisht prodhon.

informacioni i dhënë ligjor është e rreme. Ne tregojnë se shitja e këtij produkti mbart një kompani me përgjegjësi të kufizuar “VITL”. Një organizatë e tillë me të vërtetë ekziston, dhe që nga viti 2002. Me këtë ne mund të kuptojmë se kjo nuk është e gjitha e qartë.

Ka kjo kompani në realitet është e angazhuar në shitjen e produkteve të bojës dhe jo nga disa patch pakuptueshme mrekulli për të kuruar të gjitha sëmundjet. Kjo është, crooks thjesht kanë vjedhur detajet e një organizate tjetër.

ku informacioni është hedhur jashtë në formë të fotografive për të shmangur duke u motorët e kërkimit indeksuara, dhe përdoruesit nuk e kanë gjetur mashtrim.

Nuk janë një shumë e rishikimeve. Është e qartë se të gjithë ata të kremtoj, sepse ata i con shkruar. komente reale në lidhje me këtë mjet mund të lexohet në internet, dhe ata nuk janë aq pozitive.

Connection Nuk ka lidhje jo të parashikueshme. Në faqet e internetit nuk ka info kontakt, nga fjalët në të gjitha. Na do të kontaktojë “Soccer”, që është, scammer, por vetëm pasi të kemi lënë shkresën e blerjes.

Përmbledhje kështu, Llaçe ortopedike ZB Pain Relief. Ata janë ngjitur në lëkurë në zonën e prekur.

Kur nxehtësisë nga trupi shkrihet ngjitës, i përfshirë në përbërjen e tij të substancave medicinale fillojnë të depërtojnë nëpërmjet lëkurës të problemit vendin.

Rezultati është një pjesë lokal kurë individual të pacientit pa dëm për organizmit në tërësi. Përbërja e gjoja natyrore, ilaç bërë në bazë të recetave të lashta kineze.

Kjo është e gjitha një gënjeshtër. Para nesh – zanatet errët bëhen në kush e di se çfarë. Për të ne kërkojmë 250 hryvnia, dhe kjo, natyrisht, në një zbritje. Është vetëm çmimi i një Patch dhe do të duhet për të blerë të gjithë kuti dhe për këtë arsye kostoja përfundimtare do të rritet herë dhjetë.

Verdikti Orthopedic suva ZB Pain Relief është një enë balte. Shqyrtime të drejtë duke thënë se ky mjet nuk i ndihmon. Shesë atë mashtrime plotë, dhe madje edhe për para të mëdha. Në asnjë rast nuk blej hype.

ortopedike plaster ZB lehtësim pishe Chinese

Për një sasi relativisht të vogël ju do të bëhet pronar i një mjet natyral dhe shumë efektive që përgjithmonë do të ruaj ty nga sëmundjet e këmbëve.

Dëshironi këmbët tuaja të jenë të shëndetshme? Porosit St relif tuaj pishe në faqen tonë të internetit tani!

Sëmundjet ortopedike

Sëmundjet sistemit musculoskeletal janë bërë shumë më të rinj gjatë dekadës së kaluar. Nëse më parë besohej se probleme me gjymtyrët më të ulët të shfaqet vetëm në pleqëri, sot ajo është e mundur për të përmbushur një person mjaft i ri me artrit ose reumatizma. Shumica e shtojcave të sotme vetëm përkohësisht të ndaluar dhimbjen, por nuk trajtojnë shkakun e sëmundjes.

Orthoplasty nga Kina

Nuk është një alternativë për të operacionit për marrjen e shpëtoj nga sëmundjet e këmbëve – të Llaçe kineze ortopedike ZB Pain Relief në bazë të përbërësve natyrore. Ky produkt është e mahnitshme, ndihmon për të përmirësuar shëndetin dhe në çast lehtësimin e dhimbjeve.

Ky mjet ka ndihmuar tashmë shumë pacientë dhe ka marrë një shumë reagime pozitive. Patches -. Gurrë e njohurive të mjekësisë e lashtë kineze dhe teknologjisë moderne

Për shkak të kësaj, pisha St lehtësim mund të në mënyrë efektive ndihmë përflakur kockë të përbashkët ose të sëmurë.

Përbërja e patches

The shtojcë punon në çast. Nën ndikimin e temperaturës së trupit patch fillon të prodhojë se ajo përmbante substanca medicinale që janë të absorbohet në lëkurë dhe fillon veprimin e saj rigjeneruese. Cilat janë substancat dhe bimëve janë band-AIDS?

 • Safflower -. Përmirëson gjendjen e enëve të gjakut dhe qarkullimin e gjakut
 • Cibotium -. Heq dhimbjen, përballen me inflamacion
 • Drynaria -. Forcon dhe rikthen indet e prekur dhe rigjallëron të gjithë trupin
 • Corydalis diskutueshme -. Ajo heq inflamacion në indet dhe enët e gjakut
 • Angelica croproperty – ndikon Kompleksi -. Heq dhimbjen, inflamacion, zbut
 • Net milletia – ngrohja, dhimbje qetësues, redukton inflamacion dhe ënjtje. Përtërin indet dhe përmirëson qarkullimin.
 • kamfuri – shumohet gjitha komponentët përfshirë në përbërjen e plotësuar

Shih gjithashtu:. Acid nikotine në osteochondrosis e qafës dhe mesit: Përshkrimi dhe efektin e substancës, karakteristikat farmakologjike dhe treguesit për përdorim, contraindications dhe efektet anësore të kushtojë të në një farmaci

Si të aplikoni patches

 1. Aplikoni për zonën e prekur, lëkura duhet të jetë e pastër dhe e thatë.
 2. Apply the patch and wear it for at least a day.
 3. In a day remove the band-aid to give the skin to breathe two or three hours and stick a new one.
 4. Minimum course of treatment is at least five or six patches. A further application of the tools depends on the severity of the patient’s condition.

Thus, the Chinese orthopedic plasters Zb Pain Relief quickly and effectively will make your blood vessels and bones healthy and strong!

Customer reviews

The impact professional sports can have an effect. Knees are hurting every day. What did not have. Effectively Zb Pain Relief found nothing. The best remedy for pain.

I’m using ZB pain relief cured bladder. Before running to the toilet 5-7 times a night. Now everything is in order. Great that it was not necessary to drink a course of antibiotics. A total of 6 patches and I feel great.

After the garden my sciatica prevents me from moving. Such a horrible pain. Only those patches and save. Thank you daughter, I found them on the Internet.

Orthopedic plaster ZB PAIN RELIEF

Orthopedic plaster ZB PAIN RELIEF developed by scientists based on the unique therapy, allows to penetrate the active substances directly through the skin and preserve its components, bypassing the digestive system.

This therapy was first used by the Tibetan monks and developed in China.

On development of scientists, the use of nanotechnology on the basis of which is made the plaster ZB PAIN RELIEF, allows supplements to easily penetrate into the deeper layers of the skin unlike traditional ointments and creams.

Orthopedic plaster ZB PAIN RELIEF developed by scientists based on the unique therapy, allows to penetrate the active substances directly through the skin and preserve its components, bypassing the digestive system.

This therapy was first used by the Tibetan monks and developed in China.

On development of scientists, the use of nanotechnology on the basis of which is made the plaster ZB PAIN RELIEF, allows supplements to easily penetrate into the deeper layers of the skin unlike traditional ointments and creams.

Here you can find the indications for application and to know the composition ZB PAIN RELIEF, contraindications, find directions with detailed video, view reviews patients and doctors ‘ recommendations, to find out the prices of orthopaedic plaster in pharmacies.

The composition of orthopedic bandage based on nanotechnology

The composition of orthopedic plaster ZB PAIN RELIEF includes herbs:

 • Ginseng, useful properties and qualities which create the legends, tonic and stimulating action of the root, flowers and seeds, has a restorative effect and awakens the life force of the body;
 • Milletia net helps when the blood is applied to stimulate and strengthen the blood system, helps to relieve edema and swelling;
 • Drynaria contains carotenes, flavonoids, fructose and other biologically active substances;
 • Saline cistanche has a unique structure, wide range of therapeutic action, soothe pain, relieve swelling, as an aphrodisiac, and even for the treatment of syphilis;
 • Angelica croproperty contain useful essential oils, enzymes, organic acid and is used as a sedative and analgesic, has an antitumor effect;
 • Safflower is well relieves back pain, increases blood flow, has a pronounced anti-inflammatory effect;
 • Cibotium – styptic, used for arthritis and diseases of the kidneys;
 • Has Corydalis questionable analgesic, diuretic, hemostatic effect and contains more than 20 kinds of alkaloids;
 • Ginura peritonektomie – highly valued by many healers of ancient times, the root of the plant is able to heal wounds and applied even snake bites;
 • Camphor burnaska traditional composition for the treatment of rheumatism, pain of angina and other diseases. According to Chinese medicine camphor strengthens Yang, activates and quickens the blood flow, helps in the recovery of the body.

ZB PAIN RELIEF is a new formula for the treatment of diseases such as:

 • Back pain;
 • Treatment of joints;
 • About herniated discs;
 • Lower back pain;
 • Arthritis;
 • Arthritis of the knee joint;
 • Gynecological diseases;
 • Bronchitis, respiratory diseases;
 • Other diseases.

Plaster ZB PAIN RELIEF has no contraindications, do not drink alcohol during treatment, as well as to glue on bleeding surface of the skin, wounds, injury, varicose manifestations, and other diseases.

You cannot use patches in case of allergic reactions, anaphylactic manifestations.

During the treatment, you should hold the diet, with the exclusion from the diet of salty, fatty, spicy foods, fried foods, and milk and meat.

The mechanism of action of urological patch

Transdermal orthopedic plaster ZB PAIN RELIEF unlike injections or tablets is without taking supplements orally or painful injections. supplement substances are exempt due to the natural heat from the body.

Thus the applied healing composition melts and gradually penetrates into the deeper layers of the skin, produces a therapeutic effect.

If you want to use ZB PAIN RELIEF for fixing there are instructions, details shown on the packaging – you just need to attach the patch in the required region.

A new solution was made possible with the use of nanotechnology. The application ZB PAIN RELIEF the dose of the supplement is reduced to minimum quantities.

The effect is achieved by supplements with the size of nanoparticles, which makes it easy to penetrate into the deeper layers (transdermal) without injections and side effects of shock doses of the supplement.

The main effect is based on eliminating the causes of disease – plaster ZB PAIN RELIEF you can buy as a remedy for a range of serious illnesses. Learn more about the results of the application may indicate positive for ZB PAIN RELIEF reviews on the official website, left by grateful patients, and recommendation of highly qualified doctors of the capital.

The advantages and features of the application

The main advantages of applying orthopedic plaster stamps ZB PAIN RELIEF are the following qualities:

 1. Analgesic effect, which allows to deal with bouts of pain in different parts of the body;
 2. Unique recipe contains more than 10 medicinal herbs that have a therapeutic effect and therapeutic effect;
 3. The composition of ingredients has been selected based on centuries-old traditions of renowned healers of Tibet and China;
 4. Manufacturer of plaster is carried out on modern technologies, meets the requirements of international standards;
 5. Clinical trials have proven the effectiveness of the application of the anesthetic patch.
 6. Environmental friendliness of the products is ensured by the use of pure natural raw materials, no chemical additives and toxic contaminants, the patch has no side effects.

Method of application ZB PAIN RELIEF orthopedic plaster involves a few steps:

 1. Prepare the skin in a particular area, shave, wash and dry;
 2. To open the package and release the patch from the protective film;
 3. Apply the patch active ingredient to dry skin without hair (hair can deliver a pain when removing);
 4. Patch applied 2-3 days, then removed, washed and dried place and a minimum of 3 hours installing a new;
 5. Treatment includes up to 6 patches.

Plaster ZB PAIN RELIEF is highly valued by thousands of people using the patch managed to get rid of pain even in chronic diseases of the spine, which was treated for more than 10 years!

Depending on the testimony of the plaster ZB PAIN RELIEF you need to stick to appropriate skin areas:

 • To relieve pain in the spine, neck at the same time apply 2 patches, the neck and shoulder blades, and lower back;
 • Similarly, a few patches applied for pain of sciatica, one in the lumbar region, and the second side is fixed on the outer side of the foot;
 • Inflammation and pain concerning herniated disc the patch is fixed the one on the left, and the other symmetrically to the right of the ridge;
 • Treatment of joints used 2 patches that are symmetrically bonded on either side of the knee;
 • When the pain of the liver, kidneys, gallbladder and other internal organs orthopedic the patch is glued in the region of their location;
 • Gynecological diseases and urogenital one patch is glued on the rump and the other on the abdomen;
 • Bronchitis, colds, the patch is applied simultaneously on the chest and on the back, in the trachea and lungs.

Where to buy medical orthopedic plaster?

Buy orthopedic plaster to treat a number of serious illnesses can be priced a direct manufacturer on the official website of postavschika. Transdermal creams have undergone the necessary quality control and have necessary certificates.

A nice bonus for our customers and will be available in ZB PAIN RELIEF price, which is formed without trading extra charges and overpayments, in contrast to the retail network. We offer technologies, which combine the useful with the pleasant, healing, and comfort, without injections and bitter pills.

Take full advantage of ancient secrets of the Tibetan and Chinese techniques and achievements of modern medicine!

>>>>  GoSlim çaj-ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Previous article

Reumatin çaj - ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Next article

Injoint - ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?