Skip to content

Reumatin çaj – ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Pavlina Yanovna

Written by

Pavlina Yanovna
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Reumatin – një pije jo nga një fabrikë e vetme, ky koleksion bimor i pjesëve të ndryshme të disa bimëve që kombinon pronat shërim, shije dhe aromë e pije përfunduar, e cila mund dhe është e rekomandueshme që të konsumohet si çaj të rregullta në mënyrë që të shuaj tuaj etje apo interesante.

Aktualisht, rëndësia e cilësive të dobishme e Reumatin shumë të ekzagjeruar dhe përhapej. Nëse besoni burime reklamat – Reumatin -. Një lloj ilaç magjik për të gjitha sëmundjet që variojnë nga diabeti dhe duke përfunduar me prostatitis, dhe shëron 94% e njerëzve duke filluar

16 8 Reumatin çaj  ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

për të marrë Reumatin me sëmundje

Qëllimi i këtij artikulli nuk është të denigrojë dhe të mos heq nga dinjiteti dhe përfitimet e kësaj pije, për të na dhënë nga Nënë Natyra, dhe përpjekje për të objektivisht marrin në konsideratë pronat medicinale e Reumatin nga pikëpamja e shkencës .

Historia e emrit Reumatin

Ekziston një perceptim se emri “Manastiri”, çaji ishte për shkak të faktit se i pari që kap të lëndëve të para për prodhimin e saj dhe të përgatitur, ishte askush tjetër përveç murgjit reclusive e manastirit Solovetsky.

Solovetsky Manastiri (Spaso-Preobrazhensky) – cilësisë së mirë (1430) manastiri, e vendosur në Ishujt Solovetsky në det e Bardhë. Në sovjetike herë ka shërbyer si një vend të paraburgimit kriminelëve të veçanërisht të rrezikshme politike, e cila është quajtur gjerësisht “Solovki”. Aktivitetet murg në manastirin e rifilloi vetëm në fillim të viteve ’90 të shekullit XX.

Duke pasur parasysh distancën nga jeta e kësaj bote, kushtet klimatike e detit bardhë dhe specifika e jetës monastike, hermits e manastirit Solovetsky jetuar në kushte të vështira që kërkonin vëmendjen e njerëzve për shëndetin e tyre dhe për të gjetur një kurë nga sëmundjet e reja.

Herbs e Reumatin është përshkruar me të vërtetë në dorëshkrim të lashtë – Kartën monastike të manastirit Solovetsky, e cila ruhej rëndë, dhe u zbulua vetëm me ardhjen e regjimit sovjetik, kur shumë nga sekretet e ekzistencës monastike pushuar të jetë sekrete.

>>>>  Anti Cellulium - ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Dhe, sigurisht, përbërja e vërtetë e Reumatin përbëhet nga ato bimë të cilat mund të

rriten në klimën e ishullit të detit Bardhë. Sot, kaq shumë tarifa të ndryshme, e cila gjithashtu cakton emrin e manastirit, por jeta e murgjve këto tarifa kanë të bëjnë asgjë.

Kjo e filloi bimor në Solovetsky manastirit

Përbërja dhe mënyra e përgatitjes së Reumatin

recetë origjinale e Reumatin duket mjaft e thjeshtë dhe nuk përmban ndonjë bimeve magjike dhe të padisponueshme dhe manaferrat, për shembull -. Lulja fier, ose fryt i një kaktus

Ju do të interesnoe për të pirë dhe make Mate çaj

Reumatin përfshin:

 • berries dogrose;
 • rrënja e elecampane;
 • Wort

 • barishte Shën Gjonit;
 • barishte rigon;
 • klasik i zi çaj fletë.
 • 13 1 Reumatin çaj  ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

  ul> Faqet videosReumatin për pohudeniya Luaj në pamje

  Siç mund ta shikoni nga lista e – blej një sërë parakohshme në farmaci aty pranë dhe dyqan, megjithatë, ne duhet të marrë parasysh freskinë e pjesëve përbërëse të mbledhjen dhe grumbullimin e lëndëve të para të thatë duhet të jetë jo më shumë se një vit. Rose hips duhet të mblidhen në periudhën e maksimale të tyre në fazën e pjekurisë, rrënjët e elecampane pas fazës së lulëzuar, por bari -. Deri

  Pre-përgatisë një zierje e elecampane dhe u egra në një ngrohje të qetë për 20 minuta, pastaj shtoni në supë, çdo gjë tjetër dhe të këmbëngulin për një orë. Recetë në normën e 2 lugë bimëve 2 teaspoons deri në 1 litër ujë.

  Pronat e dobishme dhe përbërja e Reumatin

  Pronat e dobishme e produktit formuar nga materialet e saj të para. Në këtë seksion, e konsiderojnë çdo bimë të përdorura në mbledhjen monastike:

  u rrit hips. Për shkak të përmbajtjes së lartë të antioksidantë, manaferrat posedojnë veti

  të mira antibacterial dhe antibacterial që është përdorur në trajtimin e sëmundjeve infektive, djegiet, pezmatim i lëkurës, ulcerat trofike. hips Rose përmbajë një gamë të gjerë të vitaminave – pothuajse të gjithë i njohur deri më sot, e bërë atë një mjet të ngurta multivitamin. Shumë shtojcave vitaminë moderne, duke përfshirë edhe acid Askorbik pastër të marrë nga ijet u rrit.

  hips

  Rose keni një veti të forta antioksiduese

  Rhizomes dhe rrënjët e elecampane. material Fresh papërpunuara përmban një sasi të konsiderueshme të inulin polysaccharide, një substancë e cila përdoret në diabetin si një zëvendësues të sheqerit. Në sistemin e tretjes e njeriut përmban enzima të aftë për të ndarjes inulin në sheqerna të thjeshta, kështu që ajo është shfaqur në formën e tij të pastër.

  galanin dhe Alanta – Substanca e përbërjes kompleks kimik, janë përfshirë në vaj esencial të rrënjës Elecampane. Në industrinë farmaceutike të tyre bëri shtesë anthelmintic alantolacton dhe alanton shtesë për trajtimin e ulcerat e stomakut dhe duodenum.

  Ju do të interesnoe mënyrë korrekte të krijoj çaj nga hips u rrit

  Përveç kësaj, rrënjët e elecampane kanë anti-inflamator, choleretic, veprim i butë diuretik. Të ulur veprimtarinë sekretore të stomakut dhe peristaltikės e

  14 2 Reumatin çaj  ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

  zorrëve, e cila është përdorur në trajtimin e sëmundjes peptike.

  Rhizomes i elecampane kanë një efekt të theksuar anti-inflamator

  Barishte Wort Shën Gjonit. në industrinë farmaceutike të përdorura gjerë ekstraktin e Hypericum si një ilaqet kundër depresionit të dobët që kanë një efekt në forma të buta të depresionit. Efikasiteti i ngjashëm i Wort Shën Gjonit provuar shkencërisht.

  Wort grave Shën Gjonit të përdorura në mënyrë efektive në trajtimin e tensionit premenstrual.

  dëshmuar se trajtimi me Wort Shën Gjonit në përveç themelore terapi shtesë lehtëson simptomat e sindromi i lodhjes kronike, ka një efekt mbështetës në trajtimin e alkoolizmit dhe plotësimin e varësisë.

  St. ekstrakt Wort Gjonit është një antidepressant

  Grass rigon . Cilësia kryesore e rigon është prania e një numri të madh të vajrave thelbësore, duke i dhënë vinte një erë të fortë dhe shkaktoi emrin bimore. vaj esencial e rigon, e cila ka një efekt qetësues, është përdorur gjerësisht në Aromatherapy si një qetësues të butë. Duke pasur një sasi të caktuar të taninet, ekstrakti i barit është përdorur si një expectorant dhe antiseptik.

  Rigon është një butë qetësues

  Black çaj fletë. Për pronat e çajit të zi njohur shumë. Kryesor i së cilës është: një tonik i përgjithshëm dhe stimuluese efekt mbi sistemin nervor qendror në kurriz të një sasi të konsiderueshme të caffeine në çaj lë

  .

  Në bimë, anëtarët e Reumatin, përmban një kompleks të madh të substancave të dobishme: vitamina, antioksidantë, stimuluesve aktivitetit nervor, agjentë anti-inflamator. Natyrisht, një varg i tillë nuk mund të por të ndikojë pozitivisht në tonin e Përgjithshme e trupin e pacientit. Megjithatë, ju duhet të marrë në konsideratë faktin që shumë sëmundje, kurë të plotë për të cilat, është kredituar me Reumatin natyrshme të ndryshimeve organike pakthyeshme. sëmundjeve të tilla, në thelb, janë të pashërueshme deri më sot. Përdorimi i Reumatin me patologji të tilla mund të ketë vetëm një mbështetës, terapi simptomatike ndonjëherë.

  Për të një sëmundje të pashërueshme e listës “manastirit” përfshijnë mellitus diabet, lloje të ndryshme të prostatitis, hepatosis, dhe madje edhe ulcera peptike, i cili në 99% të rasteve bëhet kronike dhe të përshkallëzohet rregullisht. kirurgji edhe radikal në stomak nuk garanton kundër përsëritje.

  Në bimë, të cilat janë pjesë e këtij çaji përmban një koleksion të madh të ushqyesve

  S’është nevoja të thuhet në lidhje me Reumatin si zgjidhja për të gjitha sëmundjet apo jo, për të gjykuar të gjithë vetëm në bazë të fakteve objektive, logjikën, të menduarit personal dhe, më e rëndësishmja, përvojën e tyre.

Previous article

GoSlim çaj-ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Next article

Pain Relief - ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?