Friday, December 3

Diabetin çaj – ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Diabetin është një koleksion i bimëve medicinale. Dhe për të trajtuar çdo sëmundje – përbërjen specifike. Popullariteti pabesueshme ajo ka marrë për shkak të mungesës së “kimisë” në ekip, dhe besimit të besimit ortodoks. Në fakt, sipas prodhuesit, ky produkt me dashuri dhe lutje, të mbledhura nga murgjit e Shën Elisabeth Konventën e Minskut (Bjellorusi). Pyetja e vetme është, se si i vërtetë ky informacion është apo jo dhe nëse ajo është e dobishme. Kuptojnë.

Karakteristikat Diabetin

Ndryshe nga koleksione të tjera të bimëve, të cilat me bollëk internetit, Diabetin ka një numër

të karakteristikave, dhe për shkak të tyre ai

u bë kaq popullor.

Shpallur jo aq e keqe, dhe si një çaj bimor terapeutike (megjithatë në barnatore jo për shitje). Jo Addictive. Përgatitur sipas recetave të vjetra të manastirit, e cila për shekuj është mbajtur në kishat ortodokse, në sajë të herbalists dhe folklorike murgjit-healers. në përputhje pikërisht me të gjitha përmasa të regjistruara në burimet e lashta.

Për të përgatitur të gjitha llojet e TEAS janë prodhuar nën emrin e markës “manastiri” është përdorur më shumë se 40 bimë. Dhe të gjithë ata janë të punuar me dorë, kryesisht në malet e Kaukazit dhe janë materiale ekologjikisht miqësore të para.

shije shumë të këndshme dhe të pasur barishte aroma. Efekti synergistic: bimëve janë zgjedhur në mënyrë të tillë që përforcojnë dhe mbështesin veprimet e njëri-tjetrit. energji pozitive:. Akuzat janë krijuar në vend të shenjtë, njerëzit që çdo ditë komunikojnë me Perëndinë

Çmimet

ulëta në të gjithë gamën e mallrave – $ 17,5 për paketë. Renditja mund të bëhet nga komoditetin e shtëpisë. Një gamë të gjerë të produkteve – ka tarifat për trajtimin e pothuajse çdo sëmundje. Gjithashtu, ato ofrojnë efekt imunitar për mbrojtjen dhe përmirësimin e shëndetit në përgjithësi.

Si për qëllim:

 1. Lini një kërkesë në faqen zyrtare.
 2. Prisni për operatorin thirrje që do të specifikojë të dhënat tuaja.
 3. Tea paketuara dhe të dërgohet me postë ngastrës për adresën postare ose me korrier.
 4. Brenda pak ditësh të biznesit për të marrë dhe

  të paguajnë për qëllim.

Pas shqyrtimit këtë informacion, bëhet e qartë se pse ai është kaq popullore. Por jo çdo gjë është aq rozë. Ka disa momente jo aq të këndshme që janë patjetër me vlerë duke marrë parasysh para se të blini. Por së pari, në një maksimum prej fakteve plotësisht të paanshme, në fund të artikullit ishte material për kritika.

Llojet

Së pari, të përpiqet për të përcaktuar të gjitha llojet e Diabetin, të cilat mund të gjenden në internet. Ju madje nuk mund të imagjinohet diversitetin e tyre. Ndoshta diçka që kemi humbur, por arriti vetëm për të gjetur 28 të taksave nën këtë titull. Dhe ata janë të gjithë të ndryshëm në

efektin e tyre në trup dhe përbërjen. Këtu është lista:

 1. Për të parë.
 2. për humbje peshe.
 3. Për gjëndrës tiroide.
 4. stomak.
 5. nga alkoolizmi.
 6. Nga venat me variçe.
 7. Hepatiti.
 8. Nga infertilitetit femëror.
 9. Nga mastitit.
 10. Nga infertilitetit mashkullor.
 11. Nga sëmundje degjenerative disk.
 12. Nga parazitëve.
 13. Nga prostatitis.
 14. Nga pimples, blackheads dhe puçrra fytyre.
 15. nga kanceri.
 16. nga hipertensioni.
 17. Nga i mëllenjë.
 18. Nga djersitje.
 19. Nga psoriasis.
 20. nga diabeti.
 21. Nga ulcerat stomak.
 22. mëlçisë.
 23. veshkave.
 24. Nëse jeni alergjik.
 25. Për gastrit.
 26. Në menopauzë.
 27. kundër duhanit.
 28. Heart.

Vlen për të bërë dy rezerva. Së pari, ne nuk do të garantojë se kjo listë përmban të gjitha llojet e që ju mund të gjeni në shitje. Së dyti, këtu janë barëra për trajtimin e sëmundjeve të caktuara. Nëse keni nevojë për

diçka për të gjithë trupin në të njëjtën kohë -. Shih mbledhjen famshme Manastiri i RF të 16 bimëve

Manual Diabetin

Çfarë nuk mund të jetë dyshim është përdorimi i tij, edhe pse ai nga infertilitetit, madje edhe për baldness. Pas shqyrtimit udhëzimet e tyre, ju mund të shihni se tarifat e aplikimit ka nuanca të vogla, por në thelb ata janë të gjithë të njëjtë.

Si të gatuaj?

Për çaj siç krijoj, Manastiri, aftësi të veçanta nuk janë të nevojshme. Kjo ceremoni e tërë është pak më ndryshe nga procedura e marrjes së çajit.

 1. Përgatitja e një ibrik çaji qeramike.
 2. pije atë me ujë të valë.
 3. Për të mbushur me lëndë të parë.
 4. Dozimi:. 10 g mbledhin 200 ml ujë të valë
 5. Ora

 6. Brewing: 30 min.
 7. Cover nuk mbulojnë të ketë kontakt me oksigjen për ndodhjen e reaksioneve kimike dëshiruar. Në këtë pikë në burimet ekzistojnë interpretime të ndryshme. Disa shkruajnë se tenxhere dhe kapak nevojës për të mbyllur, dhe në një përfundojë peshqir.
 8. Para përdorimit, ikjen.

Tashmë çaji i përgatitur do prona të mos humbasin të dobishme edhe

për 2 ditë, nëse ju vënë atë në frigorifer. Më mirë të krijoj atë në shumën e kërkuar për ditë.

Përndryshe, ju mund të përdorni një termos rregullt. Dozimi dhe koha e nxjerrjes janë të njëjta.

Si për të pirë?

 1. Doza maksimale:. 4 gota në ditë
 2. Pini gjysmë ore para ngrënies.
 3. Ju mund të shtoni sheqer, mjaltë ose limon.
 4. Ju mund të pini edhe ftohtë dhe të ngrohtë.
 5. Nëse keni ruajtur atë në frigorifer para përdorimit, nuk kanë nevojë nxehet. Vetëm pour në atë ujë të valë.
 6. kursit:. Nga 2 javë deri në 1 muaj

Në burime të ndryshme ju mund të gjeni dallime të vogla. Së pari, ajo lejoi doza e disa është e kufizuar në vetëm 1 filxhan. Së dyti, shumë rrallë, por ende ndodh rekomandimi është që të pini atë menjëherë pas një vakt. Së treti, ekziston mendimi se ne nuk duhet të largohen nga pije të përgatitur në frigorifer, dhe ajo është gjithmonë më mirë për të pirë atë të freskët.

>>>>  Kapsula Diabeters nga diabeti - ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Për të zgjidhur këto dyshime mund të bëni përdorimin e rregullave përgjithësisht të pranuara të përdorimit të pythonpython:

 1. Filloni me 1 filxhan në disa ditë, nëse nuk ka efekte anësore të rritet deri në 2 gota në deri pak me 3. Për 4 Është më mirë të mos rritje.
 2. Pini bimeve me stomak bosh mund të jetë i rrezikshëm. Më të mirë për të shijuar atë pas 15 min pas një vakt.
 3. TEAS bimor duhet të jetë i freskët i dehur.

Pra, të gjitha këto mospërputhje janë të lehtë për të marrë rreth dhe të bëjë gjëra të drejtë, kështu që ju nuk torturuar asnjë urth, nuk ka të përzier, nuk ka efekte të tjera anësore.

Udhëzimet

General

 1. Konsultohuni me mjekun tuaj në lidhje me trajtimin e sëmundjes së tyre Diabetin.
 2. kujdes të studiuar përbërjen e fondeve të zgjedhura. Ndoshta nuk do të jetë bimë për të cilat ju jeni alergjik.
 3. Store në paketim të mbyllur në një vend të thatë, ku nuk depërton drita.
 4. Pas paketimi është e hapur, pour përmbajtjen në një kavanoz me kapak dhe i përshtatshëm.
 5. Temperatura optimale e magazinimit:. Jo nën 15 ° C dhe mbi 20 ° C
 6. Jeta raft në enë të mbyllura nuk është e kufizuar; sapo u hap, 3 muaj.
 7. Saldim pas steaming parë dhe përdorimit nuk mund të hidhet larg, dhe derdh ujë të valë përsëri.
 8. Ju nuk mund të përdorni Diabetin së bashku me të bimëve të tjera.
 9. Mbajeni larg nga fëmijët.
 10. të mos devijojnë nga udhëzimet furnizuara me produktin.
 11. Kundërindikimet treguar vetëm origjinalitet. Ekspertët besojnë se kjo listë nuk është e plotë dhe duhet të zgjerohet. Pra, të jenë të kujdesshëm në praninë e sëmundjeve të rënda.

A nuk duhet të kërkojë atë në supplementstore (dhe të tilla, duke gjykuar nga tregimet, kjo ndodh shumë shpesh). Kjo është një produkt rrjet që mund të blihen ose nëpërmjet faqet apo në manastirin e Shën Elizabeth.

Pamje e përgjithshme

Dhe tani një sfond të shkurtër në ato Diabetins që kishim gjetur në shitjen e hapur në internet. Kërko për sëmundjen tuaj dhe të mësojnë, do të ju kursejnë këtë pije, dhe që komponentët bimor ai do të bëjë atë.

Nga parazitët

Përfitimet:

 • vret parazitët, përjashton ato nga trupi;
 • nxjerr produktet e veprimtarisë së tyre jetësore;
 • forcon sistemin imunitar;
 • rikthen stomakut dhe të mëlçisë.

Seti përfshin:

 • leh lisi;
 • tansy;
 • pelin;
 • Agrimony medicinale;
 • kamomil;
 • Porezna bari;
 • Salvia officinalis.

Metodat tjera të spastrimit nga parazitëve, ju lutemi klikoni këtu.

Pirja e duhanit

Veprim:

 • ndihmon për të hequr qafe zakone të këqija;
 • heq nikotinë dhe bitum;
 • rikthen zemrën.

Herbs:

 • rrënjët Comfrey;
 • lëpushkë;
 • ngjyra gëlqere;
 • Nëna dhe njerka;
 • Lungwort;
 • buzynove ngjyrë të zezë.

Nga alkoolizmit

Veprim:

 • zvogëlon mall për alkool;
 • rikthen organet e dëmtuara;
 • toksina;
 • përmirëson gjendjen e lëkurës.

Përbërja:

 • buds thupër;
 • rërë përjetshëm;
 • rrënja e elecampane;
 • rigon;
 • St. Wort Gjonit;
 • pelin;
 • çaj të zi;
 • manaferrat e hips u rrit.

Për humbje peshe

Veprim:

 • promovon humbje peshe;
 • normalizon oreksin;
 • përmirëson tretjen; ​​
 • qetësues.

Përbërja:

 • color buzynove;
 • ngjyra gëlqere;
 • mente;
 • rrënjë luleradhiqe;
 • kamomil;
 • Senna;
 • frytet e kopër.

Mësoni më shumë për humbje peshe në këtë çaj lidhjen.

Nga prostatitis

Veprim:

 • normalizes urinim;
 • eliminon Stagnimi i qarkullimit të gjakut në zonën e problemit;
 • lehtësimin;
 • eliminuar mosfunksionim ngrerë, provokuar nga inflamacion të prostatës.

Përbërja:

 • root calamus;
 • buds thupër;
 • St. Wort Gjonit;
 • thumbues hithër;
 • gjethet e pemës bozhure;
 • motherwort;
 • rrënjë jamball;
 • berries dogrose;
 • Orchis.

Diabetes

Veprim:

 • nivelet e sheqerit në gjak ul;
 • nxit prodhimin e insulinës;
 • normalizes metabolizmin e karbohidrateve.

Përbërja:

 • dhisë Rue;
 • kamomil;
 • fasule;
 • horsetail;
 • blueberries;
 • berries dogrose;
 • xhensen siberian.

Nga hipertensionit

Veprim:

 • presioni ul gjakut;
 • largon toksina dhe kolesterolit;
 • parandalon sulm në zemër, goditje;
 • zvogëlon rrezikun e krizës hypertensive;
 • eliminon spazma të enëve të gjakut të trurit;
 • Sindromi eliminon dhimbje.

Përbërja:

 • manaferrat e malit hirit;
 • manaferrat murriz;
 • verdhë;
 • St. Wort Gjonit;
 • rigon;
 • motherwort;
 • manaferrat e hips u rrit.

Nga osteoarthritis

Veprim:

 • shpëtoi nga shkatërrimi dhe kërc kyçeve;
 • rivendosjen e tyre kur të dëmtuara;
 • heq inflamacion;
 • eliminon dhimbjen.

Përbëhet nga:

 • verdhë;
 • St. Wort Gjonit;
 • çaj të zi;
 • manaferrat e hips u rrit.

Nga pimples, blackheads dhe fytyre

Veprim:

 • heq pimples dhe puçrra fytyre;
 • parandalon shfaqjen e tyre në të ardhmen;
 • heq inflamacion;
 • pastron trupin;
 • për të përmirësuar metabolizmin;
 • minimizon rrezikun e lezioneve korrente.

Përbërja:

 • buds thupër;
 • Verbena;
 • St. Wort Gjonit;
 • centaury;
 • thumbues hithër;
 • root rodhe;
 • ognevik;
 • pelin;
 • kamomil;
 • rrënjë jamball;
 • qimnon;
 • Porezna bari;
 • violet;
 • Salvia officinalis.

Nga maja

Veprim:

 • vret kërpudhat;
 • ndalon shumimin e mëtejshëm të tij;
 • normalizes florën vaginale;
 • forcon sistemin imunitar.

Përbërja:

 • buds thupër;
 • manaferrat murriz;
 • manaferrat Kastrati;
 • Melilotus officinalis;
 • manaferra;
 • leh lisi;
 • rrënjë luleradhiqe;
 • Hazel;
 • wheatgrass;
 • kamomil;
 • rrëshqanorët trumzë;
 • manaferrat e hips u rrit.

Mëlçia

Veprim:

 • toksina;
 • shkrin e gurëve të tëmthit;
 • parandalon formimin e tyre në të ardhmen;
 • bllokon proceseve inflamatore;
 • përmirëson tretjen; ​​
 • forcon sistemin imunitar;
 • normalizes gjumë;
 • rrit efikasitetin.

Përbërja:

 • farat e farës së koriandrit;
 • mente;
 • tansy;
 • kamomil;
 • lule të thata;
 • Thistle.

lukthit

Veprim:

 • ndihmon me pancreatitis;
 • heq urth;
 • normalizes aciditetin;
 • aktivizon metabolizmin;
 • përmirëson tretjen; ​​
 • Blloqe me spazma;
 • ndaluar dehje.

Përbërja për tretjes:

 • rrënja e elecampane;
 • St. Wort Gjonit;
 • lule kumak;
 • pelin;
 • kamomil;
 • Clinica;
 • horsetail;
 • bari i dobët;
 • Salvia officinalis.
>>>>  Keraderm - ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Nga psoriasis

Veprim:

 • heq tensionin;
 • ndaluar përhapjen inflamacion;
 • soothes kruarje;
 • heq siklet;
 • duke luftuar me reagimet alergjike;
 • ka një efekt antibacterial.

Përbërja:

 • manaferrat murriz;
 • manaferrat Kastrati;
 • rrënja e elecampane;
 • thumbues hithër;
 • mente;
 • rrënjë luleradhiqe;
 • rigon;
 • motherwort;
 • knotweed;
 • the celandine.

Nga mastitit

Veprim:

 • zgjidh Arsimit fibro-cistike;
 • meshkuj bilancit të gjendjes dhe femra hormonet;
 • zvogëlon rrezikun e zhvillimit të tumoreve;
 • pastron gjakun;
 • soothes;
 • eliminon dhimbjen.

Përbërja:

 • Saxifraga crassifolia;
 • lule kumak;
 • Lë dhe raspberries;
 • Nëna dhe njerka;
 • rigon;
 • delli;
 • Porezna bari;
 • the celandine.

Renal

Veprim:

 • ndaluar inflamacion;
 • bllokon dhimbjen;
 • rikthen tubthave dëmtuara veshkave;
 • alkalizes urinën;
 • shkrin gurët;
 • rrit urinim.

Përbërja:

 • buds thupër;
 • rërë përjetshëm;
 • manaferrat murriz;
 • Melilotus officinalis;
 • St. Wort Gjonit;
 • ngjyra gëlqere;
 • Lë dhe raspberries;
 • Nëna dhe njerka;
 • mente;
 • rigon;
 • motherwort;
 • rrënjë jamball;
 • Clinica;
 • fara e kopër;
 • horsetail;
 • manaferrat e hips u rrit.

Për tiroide

Veprim:

 • redukton formacioni me gunga në gjëndrës tiroide;
 • pasuron trupin me jod;
 • normalizes tiroide.

Përbërja:

  Mountain

 • Barannik;
 • manaferrat murriz;
 • cocklebur gjemba;
 • Melissa officinalis;
 • motherwort;
 • Clinica.

Në menopauzë

Veprim:

 • normalizes presionin e gjakut;
 • kthen oreksin;
 • promovon humbje peshe;
 • stabilizon gjendjen emocionale;
 • përmirëson gjendjen e lëkurës, eliminon shenjat e plakjes, rrudhat;
 • rrit vitalitetin;
 • forcon thonjtë;
 • parandalon humbjen e flokëve.

Përbërja:

 • manaferrat murriz;
 • lule kumak;
 • epilobium angustifolium;
 • rigon;
 • motherwort;
 • stevia;
 • rrëshqanorët trumzë;
 • Salvia officinalis;
 • manaferrat e hips u rrit.

Nëse jeni alergjik

Eliminon:

 • slezotechenie;
 • të ftohtë të përbashkët;
 • edema;
 • vështirësi në frymëmarrje;
 • skuqje në trup.

Përbërja:

 • buds thupër;
 • knotweed;
 • Lë dhe luleshtrydhe të egra;
 • rrënjë luleradhiqe;
 • delli;
 • Agrimony medicinale;
 • Cassia;
 • meadowsweet;
 • bearberry.

Variçe venat

Veprim:

 • rikthen dëmtuar enët e gjakut, rikthen elasticitetin e tyre;
 • normalizes metabolizmin;
 • siguron aminoacidet – ndërtimin e blloqeve të enëve të gjakut;
 • zvogëlon rrezikun e clots gjakut në të ardhmen;
 • heq inflamacion;
 • heq puffiness në fytyrë dhe këmbët;
 • heq ndjesi të dhimbshme.

Përbërja:

 • St. Wort Gjonit;
 • thumbues hithër;
 • dredhkë;
 • kamomil;
 • manaferrat e malit hirit;
 • Porezna bari.

Kancer

Veprim:

 • ndalon rritjen e qelizave të kancerit;
 • ul rrezikun e formimit të tyre;
 • forcon sistemin imunitar;
 • ajo rikthen trupin.

Përbërja:

 • kamomil;
 • buds thupër;
 • rërë përjetshëm;
 • ognevik zhardhok;
 • thumbues hithër;
 • buckthorn;
 • ngjyra gëlqere;
 • pelin;
 • motherwort;
 • Clinica;
 • bearberry;
 • Porezna bari;
 • rrëshqanorët trumzë;
 • bari i dobët;
 • Salvia officinalis;
 • manaferrat e hips u rrit.

Nga ulcerat

Veprim:

 • çon në funksionin normal të zorrëve, niveli i aciditetit;
 • ka plagë-shërimit efekt;
 • heq dhimbjen;
 • ndihmon me patologji të tjera të traktit gastrointestinal: gastrit, kapsllëku;
 • heq spazma;
 • bërë muret e stomakut më elastike;
 • normalizes tretje;
 • redukton vanitet;
 • forcon sistemin imunitar;
 • redukton ënjtje dhe puffiness.

Përbërja:

 • St. Wort Gjonit;
 • lule kumak;
 • mente;
 • pelin;
 • fara liri;
 • Clinica;
 • Porezna bari;
 • horsetail;
 • manaferrat e hips u rrit.

Nga infertilitetit femëror

Veprim:

 • normalizes ekuilibrin hormonal;
 • eliminon infeksionet e sistemit urogjenital;
 • rikthen funksionin e gjëndrave endokrine;
 • debugs vezoret;
 • bën ciklin menstrual;
 • forcon sistemin imunitar.

Përbërja:

 • rigon;
 • thumbues hithër;
 • ngjyra gëlqere;
 • Nëna dhe njerka;
 • detit buckthorn Berry;
 • motherwort;
 • manaferrat e hips u rrit.

Hepatiti

Veprim:

 • nxit rigjenerimin e qelizave të mëlçisë;
 • pastron trupin (herbs për pastrim);
 • forcon sistemin e qarkullimit të gjakut;
 • e bën sistemin imunitar të fortë;
 • ushqen trupin me vitamina esenciale.

Përbërja:

 • rërë përjetshëm;
 • knotweed;
 • rrënja e elecampane;
 • lule kumak;
 • mente;
 • kamomil;
 • fara e kopër;
 • bari i dobët.

Nga gastrit

Veprim:

 • trajton jo vetëm gastrit, dhe patologji të tjera gastrointestinale;
 • heq dhimbjen;
 • coats mukozën me një film mbrojtëse;
 • heq inflamacion;
 • ka efekte choleretic dhe plagë shëruese;
 • ushqen trupin me vitamina;
 • normalizes tretje;
 • përmirëson oreksin;
 • zvogëlon aciditetin e stomakut;
 • eliminon kalbëzim dhe fermentimi në traktin gastrointestinal;
 • heq përzier, të vjella;
 • tone.

Përbërja:

 • St. Wort Gjonit;
 • lule kumak;
 • mente;
 • pelin;
 • fara liri;
 • Clinica;
 • Porezna bari;
 • horsetail;
 • manaferrat e hips u rrit.

Nga infertilitetit mashkullor

Veprim:

 • ndalon procesin e inflamacionit;
 • funksion shërohet prostatës;
 • soothes;
 • toksina;
 • normalizes punën e organeve gjenitale, rikthen potencë;
 • shkatërron infeksionit;
 • tone;
 • rrit qëndrueshmëri dhe durim;
 • përmban substanca që kontribuojnë në fekondimin e vezës.

Përbërja:

 • Araliya manchzhurskaya;
 • Astragalus sherstistotsvetkovogo;
 • rërë përjetshëm;
 • root Golden;
 • Fireweed;
 • ngjyra gëlqere;
 • king bari;
 • Echinacea purpurea;
 • Orchis meshkuj.

Për të parë

Veprim:

 • rikthen funksion vizuale;
 • kjo është një parandalim i mirë i sëmundjeve të syrit;
 • parandalon përkeqësimin e vizionit.
 • heq tensionin në muskujt e syrit;
 • përmirëson rrjedhën e gjakut në tru dhe sytë;
 • forcon enët e gjakut;
 • formon vizion të mprehtë;
 • fokusuar sytë;
 • heq dhimbjen;
 • forcon retinë.

Përbërja:

 • rrënja e elecampane;
 • rigon;
 • bunches e rrëshirë-terpentinë;
 • St. Wort Gjonit;
 • Euphrasia officinalis;
 • kamomil;
 • Salvia officinalis;
 • manaferrat e hips u rrit.

Nga prostatitis

Veprim:

 • stimulon sistemin imunitar;
 • ndalon inflamacion;
 • përmirëson qarkullimin e gjakut lokal;
 • forcon muret e enëve të gjakut;
 • Lufton infeksionet;
 • tone;
 • ka efekt antiseptik;
 • relakson muskujt e butë të prostatës.

Përbërja:

 • rrënja e elecampane;
 • rigon;
 • St. Wort Gjonit;
 • çaj të zi;
 • manaferrat e hips u rrit.

Gama e Diabetin është mbresëlënëse. Asnjë prodhuesi i Dietary Supplements nuk ofron një sasi të tillë të madhe të mallrave për të trajtuar fjalë për fjalë çdo sëmundje, dhe me variacione krejtësisht të ndryshme të përbërjes.

Homemade Recipes

Frymëzuar nga përbërja mahnitëse natyrore, shumë përdorues janë të interesuar në, është e mundur për të gatuaj atë në shtëpi. Disa burime thonë se receta e vërtetë e Diabetin është mbajtur e fshehtë për të parandaluar falsifikimin. Të tjerë zbulojë të gjitha sekretet e gatimit në detaje: listën e bimëve dhe përmasa e tyre. Disa nga më të kërkuar pas recetave të dhëna në shembullin.

Proporcionet

Cancer:

 • 10 g gjethe thupër;
 • 30 g gjethe të rinj hithër;
 • 20 g të fidaneve të bearberry;
 • 20 g me lule të thata;
 • 10 g çel bli;
 • 10 g lule kamomil;
 • 10 g Motherwort;
 • 10 g zmiennicy;
 • 10 g Portnoy bari;
 • 40 g të zhardhok ognevia;
 • 20 g pelin;
 • 10 g për rrëshqanorët trumzë;
 • 20 g të fidaneve të një vargu;
 • 40 g të urtë;
 • 20 g hips;
 • 10 g të leh buckthorn.
>>>>  Nautubone - ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Nga prostatitis:

 • 50 gram hips u rrit;
 • 30 g me lule të Wort Shën Gjonit;
 • 20 g rrënjë Elecampane;
 • 20 g të çajit të zi fletë;
 • 10 g rigon.

për humbje peshe:

 • 50 g manaferrat e elderberry zi;
 • 20 g Linden dhe rrënjët luleradhiqe;
 • 10 g lulja e mente, dhe kamomil;
 • 30 gram Cassia;
 • 25 g fara kopër.

Acne:

 • 20 g të buds thupër;
 • 10 g Verbena;
 • 5 g Hypericum perforatum;
 • 5 g centaury;
 • 50 g gjethe të rinj hithër;
 • 10 g rrënjë rodhe;
 • 15 g të Ognevka;
 • 10 g pelin;
 • 50 g lule kamomil;
 • 5 g rrënjë jamball;
 • 10 g fara e qimnon;
 • 10 g Portnoy bari;
 • 5 g me lule e manushaqe;
 • 5 g të urtë.

Rregullat e gatimit

Së pari ju duhet të gjeni të gjitha komponentët. Mblidhni ato me dorë është shumë e vështirë, sepse ata shpesh rriten në territore të ndryshme. Por bari mungon gjithmonë mund të blihen në farmaci si një tarifat e gatshme.

Kjo është më mirë të përdorni materiale të thatë para. Së pari ajo duhet të jetë e mundur për të bluaj. Merrni përmasa e kërkuara. Si ky bimëve të para, vetëm për të krijoj ato në kazan pak. Është më mirë për të mbajtur përzierje në një banjë me ujë për 10 minuta. Pas kësaj, duke përgatitur çaj, sipas recetës së Përgjithshme të dhënë më sipër.

Nëse pas fillimit të pirë pije të jeni ndjenjë më keq, ju keni nevojë për trajtim të ndaluar.

Receta shtëpi janë të mira, sepse ju do të dini se çfarë të vënë. Kjo është, ajo do të jetë pikërisht ato barëra që janë treguar për trajtimin e një sëmundje. Nga ana tjetër, askush nuk garanton cilësinë dhe efektivitetin e pije.

Truth or Not?

Dhe së fundi, çështja kryesore me interes për të gjithë njerëzit të menduarit: The Diabetin me të vërtetë është një recetë e vërtetë të popullarizuara të bimëve, e cila është në gjendje për të lehtësuar gjendjen e njerëzve me sëmundje të ndryshme apo një tjetër ekzagjeruar mit-bedel? Para hapjes momente të diskutueshme, të dëgjoni profesionistëve që di çdo gjë dhe që në një prej transmetimeve të tij ka folur haptas në lidhje me këtë pije.

Elena Malysheva në Diabetin

Disa “zyrtar” (vetëm një shumë prej tyre dhe është e vështirë për të identifikuar të vërtetë) vendet për shitjen e Shteteve Diabetin që rekomandon veten Elena Malysheva. YouTube – një numër i madh i rollers me programin “Shëndeti” dhe “Live shëndetshme!”, Nënshkruar:

 • “Elena Malysheva – Tre arsye për çaj pije monastike për humbje peshe”;
 • “Malysheva Diabetin”;
 • “Shiko Elena Malysheva On Diabetin”;
 • “Diabetin Malysheva rekomandon” dhe shumë të tjerë.

Ju nuk mund edhe të marrë kohë për të parë ata, sepse ata janë të gjithë asgjë më shumë se një fushatë reklamuese. Në to, me të vërtetë, fragmente nga programet e Malyshevsky, por duke çuar ata nuk përmendin edhe për këtë koleksion, dhe nën video ka një telefonatë me lidhjen e dëshiruar: “blerë një Diabetin këtu”. Ose visuals vetëm me promovimin e pijshëm kësaj mrekullie pije dhe asgjë në lidhje Elena Vasilievna.

E vetmja Video, autenticiteti i të cilave nuk duhet të dyshim, është një rekord i transferimit E. V. Malysheva e 24 janar 2016. Ajo quhet “Shëndeti. Ekspozimi i Diabetin”. Këtu në këtë bisedime kryesore në detaje në lidhje me marrëdhënien e tij të vërtetë me produktin. Në pak fjalë, të gjitha boils poshtë për të mëposhtme.

Elena Malysheva nuk reklamohen Diabetin dhe nuk ka thënë në lidhje me atë në programet e tyre. Ajo stumbled në internet në një faqe interneti që shet këtë pije nga parazitet dhe duke iu referuar një plumbi që ajo gjoja rekomandon. Ajo ishte shumë i zemëruar, dhe ajo e quajti numrin e listuara në këtë faqe interneti: biseda është regjistruar, dhe ajo është më mirë për të dëgjuar në video

.

Elena gjithashtu zemërim tha se në faqen e internetit referuar Institutit të parazitologji, ku ai i kryer hulumtimet klinike të pije, dhe shefi i parazitologjia të Federatës UE, e cila është gjithashtu e rekomanduar për të pirë atë. Në fakt doli se në këtë institut në këtë fitopreparations dëgjojnë për herë të parë, një parasitologist shef në vend nuk ekzistojnë.

Siç tha Malysheva, ajo gjeti 4 vend të ngjashëm, ku çdo herë emri i shefit të parazitologji ishte krejtësisht e ndryshme.

Në fund të videos Malysheva nuk është e rekomanduar për të blerë mjete të tilla në internet dhe të vetë-mjekoj, haptazi thirrje prodhuesit e mallrave të tilla nga fraudsters.

Ekspozuar mitet

Gjatë shkrimit është vërejtur shumë përparësi të Diabetin: dhe me kosto të ulët, dhe gamë të gjerë dhe përbërësit natyral. Është koha për të përqëndrohet në çështjet e diskutueshme.

 • Mungesa e certifikatave të cilësisë.
 • Studimet

 • laboratorike nuk janë kryer.
 • Unknown listë e plotë e contraindications.
 • Nuk përmendet efekte anësore, edhe pse ata janë të mundshme pasi përdorin infuzione bimor dhe decoctions.
 • Mungesa e barnatore.
 • Është e paqartë se cili prej shumë vende shitjes është me të vërtetë zyrtare.
 • Jo të gjithë prej bimëve të përfshira në tarifat, mund të gjenden në malet e Kaukazit.

Siç mund ta shikoni, Diabetin është një fenomen në tregun modern të mjekësisë bimore është shumë e diskutueshme dhe kërkon hulumtime shtesë dhe prova shkencore. Ka shumë avantazhe, por ka kundërshti. Kontrollo të gjitha informatat në lidhje me produktin që ju po planifikoni të marrë dhe përdorur. Dhe mos harroni para se të konsultohet me njerëz të ditur -. Mjekëve